Як пофарбувати тканину кави. Як пофарбувати шовк за допомогою кави.

Умільці вдаються до допомоги кави в якості натурального барвника, коли треба пофарбувати тканину для виготовлення ляльки-тильди, надаючи її «шкірі» тілесний колір (або колір засмаги ). Втім, іноді й не для ляльок необхідно буває пофарбувати тканину, надати їй гарний відтінок від бежевого до коричневого. Кава чудово справляється з цим завданням.
Вам знадобиться
  • - кава мелена або розчинна;
  • - посуд.
Інструкція
1
Купуйте мелений кави . Можете не витрачатися на дорогий вишуканий сорт, його смак вам оцінювати не обов'язково. Візьміть найдешевший (існує думка, що саме він гарний у якості барвника для тканини).
2
Залийте в каструлю 2 літри води і доведіть до кипіння.
3
Зменшіть вогонь і всипте в окріп 100 грамів меленого кави . Вогонь потрібно збавляти для того, щоб швидко скипає піна не вилилася на плиту або вам на руки.
4
Зніміть каструлю з плити і процідіть кави йний розчин. Проціджений розчин знову поставте на вогонь і доведіть до кипіння.
5
Опустіть в киплячий кави йний розчин тканину і кип'ятіть протягом 10-15 хвилин, постійно помішуючи для рівномірного розподілу фарби по всій тканині.
6
Акуратно дістаньте тканину з каструлі, дайте трохи охолонути. Потім ретельно розправте, пристебніть шпильки і вже з їх допомогою повісьте тканину на мотузку (важливо на цьому етапі не допустити перегинання тканини, тому що потім місце згину буде темніше всього клаптика).
7
Якщо ви хочете отримати «мармурову» забарвлення, то сильно зімніть тканину і в такому вигляді відправляйте її в киплячий кави йний розчин (за обсягом розчину повинно бути менше , ніж при звичайному фарбуванні, щоб тканину не могла розправитися в ньому). Помішувати при цьому не треба. Сушіть забарвлену тканину на батареї або під прямими сонячними променями прямо в зім'ятому вигляді. Після сушіння пропрасуйте праскою.
Зверніть увагу
Якщо додати в кавовий розчин для фарбування ваніль, корицю або інші натуральні спеції, то пофарбована тканина буде довго виділяти приємний аромат.
Корисна порада
Можете замінити мелену каву розчинною (хоча це вийде дорожче). Процедура фарбування аналогічна варіанту з меленим кофе.Время кип'ятіння тканини в кавовому розчині можете збільшувати або зменшувати залежно від того, який відтінок ви хочете отримати - блідий бежевий або темно-коричневий. Якщо ваші клаптики, призначені для фарбування, зовсім маленькі, зменшуйте кількість води і кави на свій розсуд. Якщо вже в процесі кип'ятіння ви побачили, що розчин блідуватий, додайте розчинної кави. І навпаки, якщо розчин виявився, на ваш погляд, дуже темним, додайте води.После кип'ятіння можете відразу прополоскати тканину в холодній воді. Звичайно, частина барвника при цьому змиється, зате ви побачите остаточний колір тканини, яка при наступних праннях м'якими порошками линяти не буде. Але зазвичай рукодільниці НЕ полощуть тканину після фарбування.