Як потрапити до логопеда.

Як правило, лікування у логопеда необхідно людям з дефектами мови. Найбільш ефективно починати лікування з раннього дитинства (з 4-річного віку), коли у вашої дитини діагностували затримку мовного розвитку. Захворювання проявляється як неправильна вимова окремих звуків або як заїкання.
Інструкція
1
Знайте, якщо під час вашої вагітності плід відчував постійне кисневе голодування або трапилася родова травма, то ваша дитина знаходиться в групі ризику дітей з затримкою мовного розвитку.
2
Контролюйте, як ваша дитина вимовляє слова і звуки в них. Дитина може відчувати утруднення у вимові звуків «с, ш, р, л» та інших. Якщо помітили неправильна вимова, зверніться за консультацією до логопеда в поліклініці (якщо є такий спеціаліст) або штатним логопеда в дитячому саду. Такий дефект може позначитися на освоєнні читання і письма.
3
Наведіть на прийом дитини для більш ретельного аналізу дефекту. Логопед, прослухавши вимова звуків, зробить висновок про необхідність відвідування логопедичної групи, де його будуть навчати виправленню мовного дефекту. У випадку дуже серйозного порушення мови логопед дасть направлення на медико-психологічну комісію.
4
Після позитивного рішення переводите дитини в групу, де більшу частину занять він буде проводити з логопедом, навчаючись за спеціальною програмою, складеною саме для нього.
5
Обов'язково займайтеся з дитиною вдома. Будьте присутніми перший час на заняттях, щоб навчитися у фахівця правильно виконувати вправи. Для роз'яснення задавайте питання.
6
Зверніть увагу на мову дитини, якщо він випробував сильний переляк або негативне емоційне потрясіння. Дитина може почати заїкатися. Найбільш часто заїкання виникає у хлопчиків молодшого шкільного віку зі слабкою нервовою системою. Захворювання проявляється у вигляді короткочасної затримки звуків, складів або їх повторення.
7
Намагайтеся не піддавати дитину стресових ситуацій, так як заїкання посилюється при хвилюванні. Додатково з дитиною має проводити роботу психолог, щоб допомогти позбутися страху при розмові.
8
Заїкання (логоневроз) є приводом звернутися до логопеда . Не відкладайте візит, незважаючи на те, що заїкання набагато зменшується до 25-30 років.
Професія логопеда останнім часом стала вельми затребуваною. Працювати за цією спеціальністю можна в дитячому садку, школі, поліклініці, спеціалізованому приватному або державному дитячому центрі. Логопед може вести і приватний прийом. Отримати цю спеціальність можна в педагогічному вищому навчальному закладі.
Інструкція
1
Короткострокові курси логопедів пропонують зараз багато навчальних центри. Перед тим як туди записуватися, подумайте, де ви хочете потім працювати. Вас, звичайно, можуть взяти в приватний дитячий центр. Ви навіть можете самі організувати такий центр. В цьому випадку нікого не цікавитиме, який у вас документ про освіту, вашим клієнтам набагато важливіше знати, як ви працюєте. Але в державних освітніх та медичних установах є кваліфікаційні вимоги, відповідно до якого у логопеда має бути профільну вищу освіту.
2
Спеціальність 050715.65 «Логопедія» можна отримати на факультетах дефектології деяких педагогічних вузів. Наприклад, це Московський психолого-соціальний університет, Московський педагогічний державний університет, Російський державний педагогічний університет ім. А.І. Герцена, Ленінградський педагогічний університет ім. А. С. Пушкіна і деякі інші вузи.
3
У більшості вищих навчальних закладів можна отримати по дефектологическим спеціальностями освіта як на платній, так і на бюджетній основі. Можливі очна та заочна форми навчання. Для отримання спеціальності «Логопедія» досить бакалаврату, магістратура дозволяє отримати спеціалізації «Педагог інтегрованого навчання», «Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку», «Діагностика та корекція мовлення у дітей». Магістратура готує фахівців з корекції конкретних видів мовних порушень, в тому числі важких - заїкання, алалии і т.д.
4
Щоб подати документи на дефектологічний факультет, потрібно здати ЄДІ з російської мови, математики та біології. У тих, хто ще навчається в школі, заявки на іспити збирає заступник директора з навчальної роботи. Тим, хто закінчив школу кілька років тому, потрібно до 1 березня звернутися в місцевий відділ освіти і написати заяву. Результати єдиних державних іспитів дійсні протягом двох років.
5
Професію логопеда нерідко хочуть отримати люди, що вже мають вищу освіту. Вони представляють документ про закінчення педагогічного, медичного чи психологічного вузу та навчаються на платній основі.