Як зробити фундамент для дачі.

Основою будь-якого будинку, будь то житловий багатоквартирний або маленька заміська дача, є фундамент. Від того, наскільки правильно вибрана конструкція, зроблений розрахунок, залежить тривалість життя будови.
Інструкція
1
Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі конструкції фундаменту - це тип ґрунту, глибина його промерзання, положення ґрунтових вод. Найнадійніший, (хоча і не найдешевший) варіант - стрічковий фундамент. Він підійде для зведення як важких цегляних стін, так і та легких - дерев'яних, каркасних.
2
На першому етапі будівництва зробіть розмітку фундаменту. Для цього вам буде потрібно рулетка, кілочки або обрізки арматури, волосінь. Підготуйте обрану під будівництво будинку майданчик: видаліть верхній родючий шар грунту. Складують його для подальшого використання в городі для пристрою грядок. Перенесіть план будинку з проекту на майданчик. По кутах, на перетині осьових ліній, забийте заздалегідь заготовлені шматки арматури і натягніть волосінь. Перевірте прямокутність плану, для чого натягніть волосінь по діагоналі. Якщо обидві діагоналі однакові, теги не перекошена, і кути вийшли прямі. Від натягнутої по осьовим лініям волосіні відміряйте на внутрішню і зовнішню сторону відстань, рівну половині ширини майбутнього фундаменту. На отриманих лініях також забийте шматки арматури і натягніть по ним волосінь. Рулеткою відміряйте і зробіть розмітку фундаменту під внутрішні стіни.
3
Тепер приступайте до земляних робіт - риття траншеї під фундамент згідно з розміткою. Глибина траншеї для різних регіонів різна і повинна бути не менше глибини промерзання грунту. У підготовленій траншеї влаштуйте піщану подушку: насипте пісок товщиною 5-10 см, ущільніть його. Поверх піску отсипьте шар щебеню товщиною 15-20 см і також утрамбуйте його.
4
Визначтеся, де будуть прокладатися комунікації будинку (водопостачання, каналізація ...). Під них залиште в фундаменті отвори, заздалегідь покладіть обрізки труб на ширину фундаменту. Вони будуть «футлярами» для труб водопроводу і каналізації. При цьому необхідно пам'ятати про глибину промерзання грунту, тобто розташовувати їх нижче цієї глибини.
5
У траншеї встановіть опалубку і починайте процес бетонування. З прута для армування зробіть контур, що складається з двох поясів - горизонтального і вертикального. Зв'яжіть їх між собою дротом. Залийте бетон, ущільнюючи його за допомогою вібратора. Процес заливки бетону повинен бути безперервний, інакше вийде не монолітний фундамент, а пошарове. Поверхня залитого бетону грубо вирівняйте за рівнем і засипте шаром піску. Протягом 3-х днів, поки бетон не зміцнитися, зволожуйте пісок, щоб запобігти швидке висихання і розтріскування верхнього шару.
6
На завершальному етапі зробіть гідроізоляцію з двох шарів руберойду, промазати гудроном або мастикою. Вирівняйте фундамент цегляною кладкою. Для кладки використовуйте тільки червона цегла, т.к. білий (силікатний) боїться вологи. Фундамент готовий. Можна приступати до зведення стін.
Корисна порада
Для того щоб армований пояс не піддавався корозії, використовуйте арматуру з антикорозійним покриттям.