Як нанести мазь тримання на лижі.

Для катання на бігових лижах необхідно змащувати ковзаючу поверхню лиж що тримають мазями. Мазі тримання призначені для того, щоб уберегти лижника від прослизання («віддачі») при поштовху. Вірний вибір і правильна техніка нанесення мазі гарантує вам нормальне катання при будь-якій погоді.
Вам знадобиться
  • - комплект мазей (досить 3-4 штук);
  • - пробка-растирка;
  • - скребок;
  • - смивка для лижної мазі
Інструкція
1
Визначте область лижі, на яку необхідно нанести мазь тримання. Ці мазі наносяться під колодку лижі (колодка - середня частина лижі, вона починається від п'яти і триває на деяку відстань вгору від кріплення). Довжина колодки залежить від загальної довжини лиж. Звичайна протяжність даній області - 60-75 см.
2
Намажте лижу під колодкою брикетом з маззю. Намагайтеся намазувати рівномірно. Після цього розітріть мазь пробкою-растиркой до утворення на ковзної поверхні лижі блискучого, рівного шару мазі.
3
Повернувшись додому, бажано очистити лижі від мазі. Зніміть основна кількість мазі скребком. Розпорошите по ковзної поверхні лиж спеціальну змивку. Зітріть залишки мазі тканинною серветкою.
Зверніть увагу
Якщо при знаходженні на лижні ви виявите, що лижі «не тримають» і «прослизають» - слід покласти під колодку новий шар більш «теплої» мазі (тобто мазі, призначеної для більш високою, теплої температури) і ретельно розтерти цей новий шар пробкой.Еслі на лижній прогулянці на ваші лижі налипає сніг, а лижі при цьому зовсім не їдуть - треба поміняти мазь на більш «холодну». Видаліть з ковзної поверхні лиж сніг і лід скребком, ребром іншого лижі або гілкою. Інтенсивно розітріть колодку лижі пробкою, розігріваючи її. На підготовлену таким чином поверхню нанесіть шар «холодної» мазі.
Корисна порада
Основні фактори вибору мазі - температура і вологість повітря, структура і вологість снігу. При цьому лижнику-любителю слід орієнтуватися на головний ознака - температуру воздуха.Рекомендуется завжди брати з собою на лижню 2 мазі (більш «теплу» і більш «холодну» у порівнянні з тією, якою ви обробили лижі будинку), а також скребок і пробку . Таким чином, при будь зміні погоди ви зможете підкоригувати мастило лиж і продовжити прогулянку з хорошим скольженіем.Вместо фірмової змивки цілком можна використовувати серветку, змочену в бензині або скипидарі.
З настанням зими в середній смузі Росії лижний спорт щорічно піднімається на вершину своєї популярності. Для того, щоб отримати максимальне задоволення від швидкого спуску з гори або кросу в лісі, важливо не тільки правильно підібрати лижі, а й підготувати їх належним чином. Для цього в лижному спорті прийнято використовувати спеціальні мастила
Інструкція
1
Насамперед, кожен новачок повинен знати про те, що поверхня лижі ділиться на дві ділянки: липкий (займає близько 40 см посередині лижі) і слизький (вся інша частина). Тому і змащуються вони по-різному. На носову і п'яткову частину лижі наносять парафіни для гарного ковзання, а липкий ділянку обробляють маззю, що тримає.
2
Тепер поговоримо про те, як правильно змащувати лижі. Для нанесення парафіну нам буде потрібно праска, встановлений на невелику температуру. Укладаємо лижі ковзаючою поверхнею вгору і пропрасовуємо праскою кінець лижі. Тепер натираємо поверхню парафіном і знову пропрасовуємо кінець лижі праскою. При правильній температурі нагрівання парафін буде плавитися повільно і рівномірно. Якщо ви відчули запах диму - знизьте рівень нагріву праски.
3
Аналогічну процедуру проробляємо на усіх слизьких поверхнях лиж і залишаємо їх приблизно на пів години, після чого пластиковий (не металевим!) Скребком видаляємо надлишки парафіну і м'якою тканиною поліруємо поверхню до блиску.
4
Нанесення мазі - процес куди менш трудомісткий. Достатньо лише розтерти її скільком шаром на липку частину лижі.
Зверніть увагу
Купуючи мазь або парафін, зверніть увагу на зазначену на упаковці температуру. Склад парафінів для морозної погоди відмінний від складу мастила для більш високих температур.
Корисна порада
Новачкам, для того, щоб виробити правильний лижний хід, рекомендують липку частина трохи подовжити, обробивши маззю трохи більше 1 \ 3 лижі.