Що таке кластер.

У загальному значенні кластер - це об'єднана група однорідних елементів. При цьому група вважається самостійною одиницею з набором певних властивостей. В інформаційних технологіях термін «кластер» має два значення.
Інструкція
1
Для зручності розміщення і пошуку даних доріжки жорсткого диска поділені на сектори - одиниці фізичної адресації. На доріжках маються електронні мітки, що позначають межі секторів. Сектори об'єднуються в кластери. В даному випадку кластер - мінімальний розмір місця на жорсткому диску, яке файлова система може виділити для зберігання інформації.
2
Розмір кластера задається при форматуванні жорсткого диска. Це можна довірити системі, вибравши автоматичний режим, або задати вручну. Якщо ви вирішили визначити розмір кластера самостійно, потрібно враховувати наступні умови:
3
- чим більший кластер, тим вища продуктивність комп'ютера, т.к. менше розмір FAT (таблиці розміщення файлів) і, відповідно, вище швидкість файлових операцій; - з іншого боку, чим крупніше кластер, тим більше місця на диску може губитися даремно. Наприклад, ви записуєте файл розміром 2 кБ в кластер розміром 32 кБ. Разом, 30 кБ дискового простору втрачені для вас, оскільки жодна інша інформація в цей кластер вже не запишеться; - при розмірі кластера більше 4 кБ не працюватиме вбудовані в файлову систему функції стиснення.
4
Щоб дізнатися розмір кластера на вашому жорсткому диску, клацніть правою клавішею миші по іконці потрібного логічного диска і вибирайте «Властивості». Переходьте у вкладку «Сервіс» та в розділі «Дефрагментація ...» натисніть «Виконати ...». Потім активуйте кнопки «Аналіз» і «Вивести звіт».
5
Інше значення терміна «кластер» - комп'ютери, об'єднані в групу каналами зв'язку з високою швидкістю. З точки зору користувача ця група виглядає як єдиний апарат і являє собою різновид розподіленої системи.
6
Кожен комп'ютер в такій системі являє собою окремий вузол. Додавання нового вузла підвищує якість і надійність роботи кластера.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=T-0DJGQHWuY