Як закінчити шарф.

Шарф не просто зберігає тепло в холодну погоду. Це елегантна модна деталь гардероба, здатна прикрасити навіть саму непоказну одяг. Саме з неї багато хто починає свої уроки в'язання. От ви освоїли своє перше в'язане полотно і майже доробили свій шарфик. Як закінчити в'язання?
Вам знадобиться
  • дві спиці
  • гачок
  • пучки вовняних ниток
  • ножиці.
Інструкція
1
Відміряйте довжину пов'язаного шарфа - якщо вона вас влаштовує, пора закривати петлі. Закінчити шарф можна таким способом. Пров'яжіть разом кромочную і другу петельки лицьовій (за задні нитки). На правій спиці у вас повинна залишитися одна петля.
2
Зніміть отриману пов'язану петельку знову на ліву спицю і пров'яжіть її лицьовій (також за задні нитки). Таким чином продовжуйте в'язати, поки не закінчите ряд і на спиці не залишиться остання петля.
3
Обірвіть нитку, залишивши досить довгий хвостик (якщо ви вирішите робити бахрому на шарф, то він вам стане в нагоді). Введіть його в останню петлю (зручно робити це за допомогою гачка) і міцно затягніть.
4
Виберіть другий спосіб дов'язати шарф, якщо він здасться вам більш простим. Зніміть першу петлю, а другу в'яжіть так, як цього вимагає основний узор вироби. Введіть ліву спицю в зняту петлю і (трішки витягнувши її) протягнете через неї Провязав петельку.
5
Зв'яжіть третю петлю і протягніть її в петлю на правій спиці. Деякі простягають петельки НЕ спицею, а гачком - це зручно. Таким чином в'яжіть до тих пір, поки не закінчите шарф. Нитку обірвіть і витягніть петлю.
6
Зробіть красиву бахрому для свого шарфа - це додасть новому виробу особливий шарм. Для цього підготуйте пучки вовняних ниток потрібної довжини. Невеликий шарфик можете прикрасити бахромкой в 4-5 сантиметрів, а на довгому будуть добре виглядати «хвостики» близько 10-15 сантиметрів. Наприклад, бахрома довжиною 10 см - це пучок в 21 см (щоб скласти його навпіл і залишити запас для вузлика).
7
Візьміть гачок і протягують з його допомогою вовняні пучки (скільки в них буде ниток - вибирайте самі) по краю шарфика через одну петлю. Залишений раніше! Хвостик стане частиною бахроми. Складіть нитки рівно навпіл і зробіть міцний акуратний вузлик. Якщо це необхідно, підрівняйте пухнасті пучки ножицями - ваш шарф закінчено!
Зверніть увагу
Не затягуйте петлі останнього ряду дуже туго! Край виробу буде вже, ніж решта в'язане полотно. Можете взяти для закривання петель одну спицю більшого розміру.
Корисна порада
Якщо хочете пов'язати шарф простої форми (без бахроми), зв'яжіть кілька останніх рядів хусткової в'язкою. Це дозволить кінців вироби тримати форму, не сворачиваясь.