Що таке мережева карта.

Мережевий картою (мережним адаптером, мережевий платою, NIC - Network Interface card) прийнято іменувати спеціалізований компонент комп'ютера, який би зв'язок і передачу даних між декількома комп'ютерами в мережі.
Мережеві карти поділяються на: - інтегровані в материнську плату (в основному, в ноутбуках); - зовнішні, які потребують покриття компьютеру.Внешніе мережеві карти, в свою чергу, розрізняються способом підключення до комп'ютера і шиною, по якій відбувається обмін даними між материнською платою і мережевою картою. На сьогоднішній день найбільшого поширення набули мережні карти з роз'ємом під виту пару і бездротові. Основними характеристиками мережевих плат є: - розрядність - 8, 16, 32 і навіть 64 біта; - шина даних - ISA, EISA, VL-Bus, PCI; - мікросхема контролера (чип); - підтримка мережевої середовища передачі - BNC, RJ45, AUI; - швидкість; - FullDuplex; - MAC-адрес.Разлічія інтерфейсу визначають різницю в конфигурировании мережевих карт, хоча переважна більшість сучасних пристроїв підтримують технологію Plug & Play.Драйвери generic, що входять до складу операційних систем, дозволяють використовувати всі основні функції мережевих адаптерів останніх поколінь. Драйвери, пропоновані виробником мережевої карти відрізняються великим набором возможностей.Особо варто відзначити карти на основі технології USB, підвищувальної зручність і простоту використання. необхідною вимогою в цьому випадку стає підтримка версії USB 2.0 материнською платою компьютера.Дополнительными аргументами при виборі мережевої карти можуть стати: - підтримка адаптером технології Boot ROM, що забезпечує можливість завантаження комп'ютера без вінчестера по мережі; - підтримка картою технології Wake On Lan, відповідальної за функцію включення комп'ютера по мережі; - набір індикаторів задньої панелі обраної моделі карти.Рекомендуемимі фірмами-виробниками мережевих карт є компанії Intel і 3Com. Заслуговує уваги також продукція CNet, LG, Surecom, Allied Telesyn, В-Link і SMC.
Нерабочий мережевий порт в ноутбуці - далеко не рідкість. Якщо мережеве підключення не працює, то мережева карта, можливо, вийшла з ладу. Причин для цього може бути декілька: починаючи від іскри статичної електрики і закінчуючи механічним пошкодженням самого контакту роз'єму.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Перевірте мережеві настройки. У кожній мережі є свої правила настройки мережевого підключення. Зазвичай вони стосуються таких параметрів, як діапазон, IP-адресу, основний шлюз та інші. Перевірте, що ви перебуваєте в потрібному діапазоні IP-адрес, і у вашій мережі не виникає конфліктів адрес. Якщо у вас не виходить налаштувати самостійно, перегляньте в інтернеті спеціальні інструкції. В них подібно описано, що і як робити, також є спеціальні скріншоти, зроблені користувачами при даній процедурі.
2
Перезавантажте комп'ютер і увійдіть в BIOS ноутбука. Для цього відразу після старту ноутбука натисніть Del на клавіатурі (це може бути також F2, Esc або інші кнопки). Перевірте, щоб мережева карта мала параметр Enable - тобто включено. Встановіть драйвера для мережного адаптера, завантаживши їх з офіційного сайту виробника вашого ноутбука. При виборі драйверів зверніть увагу на модель ноутбука і версію операційної системи. Якщо у вас є інсталяційний диск, то завантажте все програмне забезпечення з нього на персональний комп'ютер і перезавантажте його, щоб усі зміни збереглися.
3
Видаліть підключення до мережі та створіть його заново. Таким чином ви позбавитеся від невірних налаштувань, які можуть бути закріплені за старим мережевим підключенням. В крайньому випадку, можна спробувати перевстановити систему. Якщо всі ці дії не допомогли вам запустити мережеву карту, то, на жаль, вона вийшла з ладу. Спеціально для ноутбуків і нетбуків у продажу є зовнішні мережеві адаптери, що підключаються по USB. Якщо немає можливості використовувати бездротові технології, скористайтеся подібним пристроєм. Проте варто відзначити, що такі технології мають деякі обмеження в швидкості, та й тарифи коштують набагато дорожче.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bSLX1b70tmw