Як розважити своїх гостей на Різдво.

Різдво - свято християнський, довгий час він був, мабуть, найголовнішим торжеством в році. Існувало безліч традицій - в який час доби святкувати, як повинен бути накритий стіл, які пісні треба співати. Сьогодні Різдво в Росії - це більше світське свято, про багатьох традиціях вже не згадують і не всі дотримуються посту перед Різдвом. Але незважаючи на це - Різдво залишається світлим святом, коли зустрічаються всією сім'єю за великим столом, чекають гостей і дарують подарунки. А щоб він не перетворювався на банальні посиденьки, краще заздалегідь подумати, чим розважити гостей за різдвяним столом.
Інструкція
1
Підготуйте подарунок кожному гостю. Зрозуміло, що основні подарунки робилися до Нового року, але ж не обов'язково купувати щось дороге і неординарне. Якраз в Різдво будуть доречними такі подарунки, як сувенір, книга або саморобка, зроблена своїми руками.
2
Підготуйте ворожіння в коробочках, адже Різдвяна тиждень - найкращий час для ворожінь! Оберніть блискучою обгорткового папером, яка напевно залишилася від ваших новорічних подарунків, кілька порожніх сірникових коробок. Зверніть увагу на те, що коробок повинно бути не менше, ніж всіх присутніх за столом. У кожен коробок покладіть по предмету: монетку, квиток на потяг чи автобус, семечку, шматок тканини, ключик, колесо від іграшкової машини. Запропонуйте гостям вибрати той коробок, який більше сподобається. Кожен предмет в коробці буде пророкуванням: ключик - до новій квартирі, монетка - до багатства, насінини - до хорошого врожаю на дачі, тканина - до обнові гардероба, квиток - до подорожі, а коліщатко - до нової машини. Можна придумати свої предмети і варіанти інтерпретації для них.
3
Влаштуйте гру в знайомство. За столом на Різдво збираються зазвичай найближчі й дорогі. Але чи всім родичам відомі історії першого танцю бабусі з дідусем або в що була одягнена тітка Варя в першу зустріч зі своїм майбутнім чоловіком? Задавайте питання про те, чого ви дійсно не знаєте або не пам'ятаєте, і що цікаво було б почути. Подібні вечори неймовірно зближують і змушують глянути по-новому на таких знайомих родичів.
4
Роздайте гостям невеликі листівки. Можна зробити їх заздалегідь разом з дітьми. Нехай кожен гість напише жартівливе передбачення, що трапиться з адресатом до наступного Різдва. Всі листівки потрібно скласти у велику капелюх і перемішати, а потім кожен витягує то пророцтво, яке попадеться.
В кутку переливається вогниками ялинка, на столі - різдвяне достаток салатів, м'ясних страв. Багато чого з частувань вже з'їдено, подаровані подарунки і вже випито чимало ароматного смачного різдвяного глінтвейну. Все частіше за столом спалахують розмови про будні, роботі і, отже, саме час нагадати гостям про чарівність нинішньої ночі - ночі перед Різдвом . Кращий спосіб це зробити - влаштувати сеанс ворожінь. Не випадково ж існує величезна кількість різдвяних ворожінь, покликаних відкрити завісу над тим, що приготував рік, що наступив.
Вам знадобиться
 • Для гадання по тіні
 • - свічка;
 • - металевий піднос;
 • -спічкі або запальничка;
 • - газета.
 • Для гадання на воску і молоці
 • - блюдце;
 • - молоко;
 • - віск.
 • Для гадання по поліну
 • - заміський будинок;
 • - стіс.
Інструкція
1
Ворожіння по теніРаздайте кожному гостю по одному газетному аркушу. Нехай всі присутні зім'ято свої довільно листочки, подумки загадавши бажання - дізнатися, що їм приготував новонароджений рік. Приступайте до ворожіння. Для цього встановіть піднос біля стіни, яка служитиме своєрідним екраном. На нього укладете пожмаканий клаптик паперу гостя і підпаліть. Після того, як він згорить, встановіть за підносом свічку, так, щоб тінь від згорілої папери падала на стіну. По конфігурації тіні можна судити про те, що чекає господаря клаптика паперу в році. При трактуванні результату проявіть фантазію і довіртеся інтуїції.
2
Ворожіння на воску і молокеПріготовьте блюдце, трохи молока і натурального воску. Налийте в блюдечко молоко, розтопіть акуратно віск (можна зробити це в столовій ложці, поклавши в неї шматок воску і тримаючи над полум'ям свічки) і починайте гадати. Вголос чи подумки задайте питання про майбутнє, уготованном вам у новому році, а потім вилийте віск в молоко. Після цього приступайте до тлумачення результату. Якщо віск утворив фігуру, що нагадує хрест, то це означає хворобу, вінок - швидке подружжя, тварина - недоброзичливець. Нехай кожен гість повторить ворожіння (обов'язково запасіться воском з розрахунку, щоб вистачило всім), за допомогою присутніх витлумачивши результат. Час пролетить непомітно.
3
Ворожіння по поленуЕслі ви перебуваєте за містом, а серед ваших гостей є незаміжні дівчата, то погадайте на поліні. Нехай кожна відправляється в сарай і потемки вибере собі полінце. Після того як шматок дерева внесений в будинок, по ньому судять про те, яким буде майбутній чоловік ворожбитів. Якщо на поліні гладка і тонка кора, а саме воно рівненько, то майбутній чоловік буде гарний і молодий. Деревинка з обдертою корою натякає на бідність майбутнього чоловіка, а от якщо кора товста і груба - шлюбний партнер буде Не добра собою. Розтріскане поліно попереджає про похилих роках прийдешнього нареченого, а сучкувате - про плодючість майбутнього подружжя. Кожен сучок на такому поліні «розповість» про маленьке життя, яку подружжя приведуть в світ.