Як зробити орігамі.

Орігамі - це давнє японське мистецтво, створювати фігури з паперу. Правила жанру передбачають роботу з папером різного кольору. Однак, використання ножиць, клею, розривів і надрізів - строго заборонено. Як правило, орігамі створюють з квадратів. Ця фігура володіє, на думку японців, закінченою правильністю форми. Саме тому вона здатна дати життя новим формам.

Для того щоб зробити орігамі в домашніх умовах, Вам потрібен запас паперу і терпіння. На перший погляд мистецтво древніх майстрів може здатися дитячим і примітивним, однак на практиці, воно виявиться складною грамотою.

Дістати схеми для створення класичних орігамі не складно. Докладні інструкції знайдуться в мережі. Набагато важливіше зрозуміти принцип і відчути особливість цих форм. Це дозволить навчитися створювати фігури власної конструкції.

Практикуватися краще починати з простого. Тому візьміть квадратний аркуш паперу і спробуйте скласти орігамі базового рівня. Йдеться про квадраті, млинчики і вертушці.

Квадрат служить базою для всіх класичних оригамі тваринного напрямки. З нього можна починати будь-яке складне виробництво. Для того щоб скласти це орігамі, Вам потрібно зробити на вашому аркуші папері кілька згинів. Зігніть його навпіл два рази, щоб після розвороту рисунок згинів склав хрест, потім точно так же сформуйте хрест згинами, тільки по діагоналі. Коли згини готові, потрібно взяти аркуш за протилежні по діагоналі кути і з'єднати їх разом. Ваш подвійний квадрат скластися по згинах сам собою.

Блинчик також грає свою роль в мистецтві орігамі. Для того щоб зробити орігамі високої складності потрібно знати основні форми, і млинчик одна з них. Скласти цю фігуру просто. Взявши в руки квадрат паперу, Ви повинні загнути всі чотири його кута до центру. В результаті у Вас вийде менший квадрат - він то і є млинчик.

Вертушка або катамаран - фігура відома і може стати придатною не тільки для створення орігамі, але і в якості розваги для Ваших дітей. На аркуші паперу потрібно зробити згини, як для фігури млинчик і як для фігури квадрат. Крім того, потрібно скласти аркуш навпіл, а кожну його половину ще навпіл, так щоб вони утворювали стулки. Тепер розгорніть листок, він неабияк прикрашений всілякими згинами. Повірте, в цьому малюнку криється форма, і скоро Ви її пожвавите. Візьміть аркуш за протилежні краї по центру і потягніть їх у напрямку згинів до центру квадрата. У Вас повинен вийти шестикутник з розрізом посередині і чотирма вільними куточками. Відігнувши два конфронтуючих, Ви побачите вертушку.

Це були всього лише кілька прийомів роботи з паперовими чудесами. Детальний розгляд теми, допоможе вам отримати професійні навички вищого рівня, відкриє перед Вами нові грані краси і підвищить спритність рук.