Як виростити шефлеру.

Шефлера - оригінальне деревоподібна рослина сімейства аралієвих з темно-зеленими шкірястими листами, зібраними в характерні «парасольки». Зустрічаються також ряболисті види з білими і жовтими плямами. Батьківщина рослини - вологі субтропічні ліси Південно-Східної Азії. У кімнатних умовах при гарному догляді шефлера досягає 2 м у висоту. Щоб уникнути надмірного розростання і сформувати пишну крону, верхівкові пагони деревця обрізають. З таких втеч можна спробувати самому виростити шефлеру.
Інструкція
1
Отже, обрізка шефлери відбулася, і ви придбали довгоочікуваний верхівковий пагін. Гострим ножем наріжте його на черешки довжиною близько 10 см. Поставте їх у банку з кип'яченою водою. Щоб уникнути загнивання, рекомендується додати у воду трохи товченого активованого вугілля. Накрийте банку прозорим поліетиленовим пакетом, щоб рідина випаровувалася менш інтенсивно. Поставте в тепле (22оС), помірно освітлене місце.
2
Час від часу перевіряйте стан живців шефлери. Приблизно через місяць ви побачите на них характерні горбки, що свідчать про те, що зростання корінців почався. Не поспішайте висаджувати живці в грунт - для них це буде сильним стресом. Дочекайтеся формування лінійних коренів достатньої довжини.
3
Підготуйте горщики. Вони повинні бути маленькими, так як шефлера не почне давати нові пагони до тих пір, поки її коріння не освоять весь об'єм горщика. Для вирощування шефлери потрібно пухка земля. Якщо ви купуєте готову землю в квітковому магазині, візьміть грунт для пальм. Якщо ви змішуєте субстрат самостійно, візьміть три частини перегнійної або компостної землі, по одній частині торфу і піску. Обов'язково насипте на дно горщика шар керамзиту для дренажу.
4
Висадите живці шефлери в землю. Щоб вони краще пережили цей процес, корінці можна попередньо злегка опудрить корневіном. Знайдіть для рослин тепле, але не спекотне (від 16 до 22оС) місце з розсіяним освітленням. Ряболисті видам потрібно більше тепла і світла.
5
Догляд за шефлери нескладний. Поливайте саджанці регулярно, але помірно. Залив неминуче призведе до їх загибелі. Між поливами верхній шар грунту повинен встигати просохнути, але ні в якому разі не допускайте повного висихання земляного кома. Рослина не виносить сухості повітря, тому рекомендується регулярне обприскування.
6
Удобрюйте шефлеру спеціальними комплексними препаратами для декоративнолистних рослин один раз в два тижні в період її інтенсивного зростання, який починається в квітні і триває до вересня. Відразу ж після посадки живців шефлери в грунт удобрювати їх не слід - ви ризикуєте спалити коріння. Вносьте добриво тільки після того, як почнеться процес активного утворення нових пагонів.
7
Надалі в міру обплітання земляного кома корінням переносите рослина в новий горщик, діаметр якого буде більше на 10-20%. Молоді рослини шефлери пересаджують щороку, рослини постарше - раз на 2-3 роки.
Зверніть увагу
вкоренилися можна і листя шефлери, проте вони так і залишаться стирчать з горщика листям. Для того, щоб виростити деревце, необхідно хоча б кілька сантиметрів стовбура.
Корисна порада
Взимку шефлери рекомендується забезпечити більш низьку температуру повітря (від 14 до 16оС, для ряболистих видів - не менше 18оС) і скоротити поливи. Однак в міських умовах при наявності центрального опалення зробити це найчастіше неможливо. Тому рослина повинна продовжувати існувати «за літнім розкладом». Поставте його подалі від опалювальних приладів і захистіть від протягів. Регулярно поливайте і обприскуйте, а також організуйте додаткове підсвічування лампами денного світла.