Як говорити на цегельному мовою. Як розмовляти на цегляний мову.

Цегляний мова - різновид тарабарщини, тобто примітивної різновиди шифрів, призначених в першу чергу для усного використання. Тарабарщина звучить безглуздим набором звуків для того, хто не навчений розуміти її на слух.
Інструкція
1
Назва «тарабарщина відбувається з жаргону бродячих торговців - офенею. Щоб приховати свої переговори від непосвячених, які могли їх підслухати, офени шифрували їх, додаючи перед кожним стилем по черзі «тара і« бару. Наприклад, фраза «Сеня пішов у Москву звучала так:« Тарасебаранятарапобарашелтаравбарамотараскву .Ця проста система шифровки була настільки успішною, що слово «тарабарщина стало в російській мовою позначенням будь нелегкою для нісенітниці.
2
За принципом офенею можна придумати безліч аналогічних систем шифровки. У найпростіших з них використовується тільки один кодовий склад, що додається перед (або після) кожного складу шіфруемий фрази.Напрімер, якщо кодовий склад «бі, то відома скоромовка набуває вигляду:« Біебіхал бігребіка бічебірез біребіку, бівібідіт бігребіка бів біребіке Бірак. Бісубінул бігребіка бірубіку бів біребіку, Бірак бізу бірубіку бігребіку біцап.
3
Безпосередньо цегляний мова виникла, можливо, в середовищі учнів, проте він і його варіанти набули широкого поширення і за межами шкільного середовища. Його принцип - подвоєння кожного складу із заміною приголосних, тобто після кожної голосної в кодируемой фразі додається склад, з тією ж голосною, але однієї і тієї ж кодової согласной.Пріветствіе «Здорово, як справи? перетворюється після «цегляної шифровки в« Здокороковоко, какак декелака? .
4
Назва «цегляного цей вид тарабарщини отримав, можливо, від того, що найчастіше кодів згідно є« к - перша літера слова «цеглина, а також через незграбного,« спотикається характеру мови при такій кодуванні.
5
Зрозуміло, замість «до можна використовувати будь-яку іншу приголосну. Іноді такі «діалекти отримують власні назви. Наприклад, цегляний мову на приголосної «з називається сонячним або солоним. Однак такі найменування вносять деяку плутанину, тому краще вважати всі ці варіанти різновидами одного і того ж цегельного мови.
Не вся інформація повинна бути доступна для загального перегляду. Один із способів захисту інформації - шифровка, тобто складання спеціального алгоритму, який дозволяє перекодувати інформацію в зрозумілу лише деяким людям форму.
Найпримітивніший шифр - використання допоміжних слів або букв. У дитинстві багато хто намагався говорити на вигаданому мовою, наприклад, додаючи після кожної голосної склад «ма». Цей спосіб працює тільки під час бесіди, оточуючі навряд чи зможуть вас зрозуміти. Шифрувати таким чином письмову інформацію навряд чи вийде, оскільки подібний алгоритм легко обчислюється. Ще один дитячий шифр - видалення будь-яких літер з слова. Найчастіше вcего усувають всі голосні або кожну другу букв. Так, наприклад, з пропозиції «Приходь у гості» може вийти «прхд в ГСТ». Розшифрувати без додаткової підказки не складає особливих труднощів.

симетричної шифри

По-іншому вони називаються симетричними криптосистемами. Особливість такого способу шифрування полягає в тому, що для шифровки і розшифровування використовується один і той же ключ. Алгоритм повинен бути узгоджений сторонами заздалегідь. Один з найпоширеніших способів такого шифрування - це запис тексту не горизонтально, а вертикально. Складається таблиця з фіксованою висотою і змінною довжиною. Необхідна інформація записується вертикально. Як тільки текст досягає певної величини, він переноситься на наступний стовпець. Потім таблиця прибирається, а отриманий шифр відправляє другій стороні. Щоб зробити розшифровку, достатньо знати висоту табліци.Еслі інформація дуже цінна і її необхідно ретельніше шифрувати, можна застосувати подвійну перестановку. Тобто попередній спосіб повторюється знову зі зміною висоти таблиці. До того ж в другій таблиці можна використовувати не стовпці, а рядки, це тільки ускладнить розшифровку. Деякі шифрують записи зигзагом, по діагоналі або по спіралі. Асиметричними називають шифри, ключ яких відомий заздалегідь. Застосовується переважно в інтернеті. Наприклад, за допомогою асиметричних криптосистем функціонують цифрові підписи.

Заміна букв

Перевага цього способу шифровки перед попереднім полягає в тому, що його практично неможливо розгадати самостійно. Принаймні знадобиться дуже велику кількість часу. Найпростіший спосіб - це коли одна буква зіставляється з іншого. Наприклад, А = Б, Г = Д і так далі. Спочатку пишуть сам текст, а потім замінюють літери по одній. Перевага цього способу полягає в тому, що можна один раз вивчити таблицю необхідних замін, а потім постійно її використовувати. Найкраще просто розділити алфавіт навпіл, поставити літери поруч і зіставити їх таким чином.