Як позбутися від бездомних собак. позбавитися від бродячих тварин.

Бездомні собаки - справжня проблема великих міст. Збираючись в зграї, вони нерідко нападають на кішок, дітей, а іноді й просто на перехожих. Відстріл і щедро розсипана отрута - жорстока тимчасовий захід, не покращує ситуації
Інструкція
1
Стримувати чисельність бездоглядних тварин завдання державної ваги, але сучасні вітчизняні методи не відповідають вимогам ефективності та гуманності. Що робити? Для початку подумайте, кому можуть завадити собаки на території вашого двору (гаражного кооперативу, підприємства). Придивіться до бабусь з сусіднього під'їзду. Розпитайте, чи були випадки нападу даних собак на людей. І якщо були, то коли, в яких обставин.
2
Якщо достовірно з'ясовано що напади були постраждалим дорога в ДЕЗ (Дирекція єдиного замовника), ця служба займається житлово-комунальним господарством і тваринами на його території. У них укладені контракти з приватними підприємствами, що займаються вбивством собак. Гроші на це виділяє держава, від вас буде потрібно тільки письмову заяву.
3
Якщо собак не багато і вони нікому не заважають, то потрібно подбати про те, щоб їх не стало занадто багато. Стерилізація собаки - не найдешевше задоволення, але ефективність цього методу доведена. Територіальні тварини охороняють свою ділянку, не пускаючи чужі зграї, і не приносять потомство. Стабільна дворова група зберігається протягом декількох років на радість дітям і жалісливим стареньким.
4
Чи не в усіх містах є фонди, які займаються безпритульними тваринами на приватні пожертвування, або державні притулки. Якщо ви не знайшли таких в своєму місті, спробуйте вийти на зоозахисників - вони охоче підтримають вас і допоможуть зібрати кошти.
Зверніть увагу
Гуманна програма регулювання чисельності в Росії - справа майбутнього. У більшості регіонів в 2011 році ця проблема вирішується негуманними, підчас жорстокими методами.
Корисна порада
Стерилізація і вакцинація від сказу, а так же нашийник допоможуть дворовим собакам уникнути народного гніву, але від рішуче налаштованих зооненавістніков не врятують. Якщо собака молода, спробуйте прилаштувати її в хороші руки, наприклад в приватний сектор.