Як знайти масу речовини, знаючи обсяг. Як вичесліть л в кг.

У вас є двохсотлітрову бочка. Ви плануєте її повністю заправити дизельним паливом, яке використовуєте для опалення своєї міні-котельні. А скільки вона буде важити, наповнена соляром? Зараз обчислимо.
Вам знадобиться
  • - таблиця питомої щільності речовин;
  • - вміння виконувати найпростіші математичні обчислення.
Інструкція
1
Щоб знайти масу речовини за його обсягом, скористайтеся формулою питомої щільності вещества.p = m/vздесь p - питома щільність речовини; m - його маса; v - займаний обсяг. Масу будемо вважати в грамах, кілограмах і тоннах. Обсяги в кубічних сантиметрах, дециметрах і заходи. І питому щільність, відповідно, в г/см3, кг/дм3, кг/м3, т/м3.
2
Отже, за умовами задачі, у вас є двохсотлітрову бочка. Це значить: бочка ємністю 2 м3. Двохсотлітрову її називають, бо води, з її питомою щільністю рівній одиниці, в таку бочку входить 200 літров.Вас цікавить маса. Тому виводите її в представленій формулі на перше место.m = p * vв правій частині формули невідомо значення р - питома щільність дизельного палива. Знайдіть його за довідником. Ще простіше - задати в пошук запит в інтернеті «питома щільність дизельного палива».
3
Знайшли: щільність річного дизельного палива при t = +200 С - 860 кг/м3.Подставляйте значення в формулу: m = 860 * 2 = 1720 (кг) 1 тонна і 720 кг - стільки важать 200 літрів річного дизельного палива. Завісивши попередньо бочку, можна розрахувати загальну вагу і прикинути потужність стелажа під бочку з соляром.
4
В сільській місцевості корисним буває заздалегідь розрахувати масу необхідних за кубатурою дров, щоб визначитися з вантажопідйомністю транспорту, на якому будуть доставлятися ці дрова. Приміром, вам на зиму необхідний мінімум в 15 куб. метрів березових дров. Шукайте в довідковій літературі щільність березових дров. Це: 650 кг/м3.Вичісляйте масу, підставивши значення в ту ж формулу питомої плотності.m = 650 * 15 = 9750 (кг) Тепер, виходячи з вантажопідйомності і місткості кузова, ви можете визначитися з видом транспортного засобу і кількістю поїздок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WtWPU0WC7WI
Зверніть увагу
Люди постарше більше знайомі з поняттям питомої ваги. Питома щільність речовини - це те ж, що і питома вага.