Як валяти валянки.

Валяння - достатня поширений на сьогоднішній день вид рукоділля. Існує декілька видів валяння: сухий - з використанням спеціальних інструментів (голок) і класичний або мокрий метод. Останній традиційно використовували при виготовленні російської національної взуття - валянок. Їх і будемо створювати. Можна скористатися заздалегідь приготовленим шаблоном з картону, ми ж розглянемо спосіб валяння валянок, маючи під рукою як шаблон, звичайні чоботи.
Інструкція
1
Підберіть шерсть потрібної вам забарвлення. Якщо хочете зробити якийсь абстрактний малюнок, то підготуйте шматочки вовни інших квітів. Бажано використовувати мохер або шерсть альпака. Знайдіть гумові чоботи на 3 - 4 розміри більше необхідного вам результату. Підготуйте ємність з гарячою водою, шматок мила, сітчасту тканину (москітна сітка), качалку.
2
Відірвіть шматочок вовни, розтягніть його, щоб він став не щільним, а сітчастим, з дірами. Оповте шерстю чобіт від середини, зміщуючись спочатку до ступні, потім до верху чобітка. Шари повинні бути щільними, намагайтеся не перетягнути, бо шерсть потім ще дасть Утяжка.
3
Підошву нашому майбутньому валянку робимо з такої ж попередньо розтягнутої вовни, тільки викладаємо її на столі в декілька шарів, при цьому міняємо напрямок від шару до шару, для того щоб все діри були закриті, а следок вийшов щільним.
4
Обвитий гумовий чобіт поставте на заготовку підошви і ретельно пригладьте краю шести ступні до гомілки майбутнього валянка.
5
Повторіть дії з 1 по 6 пункти мінімум 7 разів. У вас повинно вийти 7 шарів. Додайте для краси та оригінальності в різних місцях шерсть інших квітів.
6
Для подальшої роботи, надіньте гумові рукавички. Загорніть заготовку для валянка в москітну сітку, стягніть тканину. Слідкуйте, щоб шерсть не розповзалася і не зсувалася.
7
Змочіть гарячою водою майбутній валянок. Якщо у вас не відключили гарячу воду - поливайте струменем з-під крана або душа, хоча чим гаряче вода, тим краще. А гаряче вона у щойно вскіпячено чайнику.
8
Акуратно погладжуйте намочений валянок, попередньо намиливши його. Потім легкими рухами ще хвилин 40-45 втирайте мильний розчин в валянок. Слідкуйте за тим, щоб не утворювалися дірочки, і виріб був однакової щільності по всій довжині.
9
Розгорніть москітну сітку. Прокатайте валянок качалкою. Якщо верхні шари зваляли досить добре і вже не зміщуються, вийміть гумовий чобіт з вовни. Для кращого вилучення намочіть заготовку. Прокочують валянок далі, застосовуйте вже більше зусиль по звалювання шерстинок між собою. Чим більше зусиль, тим щільніше результат.
10
Готовність валянка можна визначити, потягнувши за 1 шерстинку. Якщо відділяється всього 1 волосинка - валянок готовий.
11
Підрівняйте верх валянка, використовуючи звичайні ножиці.
12
Ще в мокрий валянок помістіть пластмасові пляшки або флакони: одну в носок, другу у халяву. Просушуйте в такому вигляді ваш виріб, після чого носите із задоволенням.