Як вишивати биссером.

Вишивка бісером стала дуже популярним видом рукоділля в останні роки, адже з її допомогою можна прикрасити одяг і зробити її унікальною. Крім того, бісером можна розшити косметички, гаманці, сумочки, диванні подушки і навіть картини.
Вам знадобиться
  • - бісер і стеклярус;
  • - голка з тонким вушком;
  • - нитки;
  • - п'яльці.
Інструкція
1
Нанесіть малюнок на тканину, заправте її в п'яльці. Бісер і стеклярус розкладіть в блюдця за кольорами і розміром. Бісеринки до тканини можна пришити кількома способами. Також зручно набирати на голку бісеринки з тканини з ворсом, наприклад, фланелі або оксамиту.
2
Підготуйте робоче місце. Воно має бути дуже добре освітлене. Крісло має бути зручним, щоб під час довгої монотонної роботи ваша спина не втомлювалася.
3
Якщо потрібно пришити кілька бісеринок, то робіть це швом «вперед голку». В цьому випадку намистини нанизують на нитку при кожному стьобанню, прокладають по лицьовій стороні тканини.
4
Якщо ви бажаєте досягти ефекту більш щільною вишивки, то пришивайте бісер швом «назад голку». Для цього зробіть прокол в тканини трохи вперед, нанизайте на нитку бісеринку, пришити її до тканини і знову виведіть голку трохи вперед.
5
Якщо вам потрібно покрити бісером велику площу, введіть голку в тканину як при вишивці гладдю. Наберіть на неї кілька бусинок і пришити їх. Наступний стібок робіть поруч з попереднім.
6
Для вишивки різноманітних ліній краще скористатися «шиттям в прикреп» бісерної ниткою. Нанизайте бісер на нитку і закріпіть обидва її кінця. Покладіть цю нитку по контурам візерунка і прикріпіть шпильками. Потім через одну або дві бісеринки прикріпіть її стібками, розташовуючи їх перпендикулярно бісерної ниткою.
7
Картини з бісеру вишивають «монастирським» швом. Це вишивання схоже на техніку «полукрест». На кожен стібок нанизуйте по одній бусинці. Потім зробіть стібок по діагоналі, пришийте бісеринку, роблячи прокол близько до намистині. Далі зробіть вертикальний стібок. Виведіть голку на лицьову сторону і зробіть ще один діагональний стібок. Таким чином, з виворітного боку у вас вийдуть вертикальні стібки, а з лицьового - діагональні.