Як побудувати восьмикутник.

Будь правильний багатокутник можна вписати в коло. Тому при побудові правильного восьмикутника логічно почати з окружності, яка послужить допоміжної фігурою. Все вершини восьмикутника лежатимуть на цій лінії.
Інструкція
1
За допомогою циркуля проведіть окружність. Позначте її центр.
2
Зробіть позначки на кінцях якого діаметру окружності. Це перші дві вершини майбутнього восьмикутника.
3
Встановіть розчин циркуля, рівний діаметру кола. Поставивши голку циркуля в одну із зазначених на попередньому етапі точок, зробіть зарубки вище і нижче окружності. Намагайтеся робити їх не надто короткими, оскільки вони повинні будуть перетинатися із зарубками, які ви зробите на наступному етапі.
4
Поставте голку циркуля в іншу зазначену точку і точно так же зробіть зарубки вище і нижче окружності. Якщо провести пряму лінію між точками перетину зарубок, то вона пройде через центр окружності, розділивши первісний діаметр точно навпіл, і буде до нього перпендикулярна.
5
Прикладіть лінійку до двох знайденим точкам і зробіть позначки на колі там, де її перетинає побудований перпендикуляр. Ви розділили окружність на чотири рівні частини, і знайдені вами точки є вершинами квадрата, вписаного в коло. Початковий діаметр і його перпендикуляр, знайдений на попередньому етапі, служать діагоналями цього квадрата.
6
Щоб завершити побудову правильного восьмикутника, потрібно знайти перпендикуляри до сторін квадрата.
7
Встановіть розчин циркуля, рівний стороні квадрата. Помістіть голку циркуля в будь-яку вершину квадрата і зробіть зарубки по обидва її боки поза окружності.
8
Повторіть процедуру з двома вершинами квадрата, суміжними з першою. У вас повинні вийти дві точки в місцях перетину зарубок.
9
Прикладіть лінійку так, щоб вона проходила через будь-яку з знайдених точок і центр окружності. Зробіть дві позначки на колі там, де її перетинає отримана пряма. Повторіть те ж саме з другою знайденою точкою. Тепер у вас є вісім точок, що поділяють коло на вісім рівних частин. Це і є вершини правильного восьмикутника.
10
За допомогою лінійки з'єднайте послідовно всі вісім знайдених точок. Побудова завершено.