Як зробити регулятор струму. регулятор напруги своїми руками.

Важливим елементом в особливості конструкції будь-якого зварювального апарату є регулювання робочого струму. Промислові апарати здійснюють це шунтированием за допомогою дроселів різних типів, зміною магнітного потоку або магнітним шунтированием, застосуванням активних баластних реостатів і опорів і реостатов. Недоліки таких регулювань лежать на поверхні: складність конструкції, масивність опорів, їх великий нагрів, незручність при перемиканні.
Вам знадобиться
  • - транзистори типу П416, ГТ308;
  • - змінний резистор СП-2;
  • - резистори МЛТ;
  • - конденсатори МБТ або МБМ 400 В
Інструкція
1
Зробіть вторинну обмотку при намотуванні зварювального трансформатора. Змінюйте ток перемиканням кількості витків. Це найбільш оптимальний варіант. Але застосовувати даний спосіб можна тільки для підстроювання струму, для регулювання його в широких межах він не застосовується. Варто сказати, що даний метод пов'язаний з певними проблемами. Перш за все з тим, що через регулюючий пристрій проходить значний струм, який приводить до його громіздкість, а для вторинної ланцюга неможливо підібрати потужні стандартні перемикачі, які б витримували струм до 200 А. Зовсім інша справа - ланцюг первинної обмотки, так як струми тут в 5 разів слабкіше.
2
Зберіть тиристорний регулятор. Елементна база доступна, він простий в управлінні, не потребує налаштування та добре зарекомендував себе в процесі роботи. Регулювання потужності здійснюється періодичним відключенням на заданий проміжок часу I-ой обмотки зварювального трансформатора на кожному напівперіод струму. При цьому середнє значення струму зменшується.
3
Увімкніть основні елементи регулятора (тиристори) паралельно і зустрічно один одному. Вони будуть по черзі відкриватися імпульсами струму, які формуються транзисторами VT1, VT2. При подачі живлення на регулятор обидва тиристора закриті, через змінний резистор R7 починають заряджатися конденсатори С1 і С2. При досягненні на одному з них напруги лавинного пробою транзистора, останній відкриє шлях току розряду поєднаного з ним конденсатора. Після чого відкривається відповідний тиристор, подключающий навантаження до мережі. При початку наступного напівперіоду все повторюється, але навпаки, у зворотній полярності.
4
Регулювання моменту включення тиристорів виробляєте зміною опору змінного резистора R7 від початку до кінця напівперіоду. Це призводить до зміни загального струму в I-й обмотці зварювального трансформатора. Для зменшення або збільшення діапазону регулювання зміните опір змінного резистора R7 в меншу або в більшу сторону відповідно.
5
Замініть резистори R5, R6, які включені в базові ланцюга і транзистори VT1, VT2, які працюють в лавинному режимі, на діністори. З'єднайте аноди динисторов з крайніми висновками резистора R7, а катоди підключіть до резисторам R3 і R4. Для регулятора струму зібраного на динисторах використовуйте прилади типу КН102А. Використовуйте як VT1, VT2 транзистори типу П416, ГТ308, але можете замінити їх сучасними високочастотними малопотужними з близькими параметрами. Використовуйте змінний резистор типу СП-2, інші типу МЛТ. Конденсатори типу МБТ або МБМ робочою напругою від 400 В. Регулятор не вимагає налагодження, переконайтеся тільки в стабільній роботі транзисторів в лавинному режимі.
Зверніть увагу
Всі елементи, в тому числі тепловідводи тиристоров, заізоліруйте від корпуса, тому що пристрій має зв'язок з мережею.