Як перевірити роботу порту. Як у кансоле перевірити порт.

Для обміну інформацією в мережі транспортний протокол TCP встановлює зв'язок між додатками, що працюють на комп'ютерах. У полі адреси кожного пакету даних входить числовий ідентифікатор, який вказує, який додаток буде обробляти інформацію. Ці числові ідентифікатори називаються мережевими портами. Нумеруються вони в діапазоні від 1 до 65535.
Інструкція
1
Дізнатися, які програми і процеси займають порти вашого комп'ютера, можна засобами Windows. Запустіть командний рядок з меню «Пуск» і введіть cmd. У вікні консолі наберіть netstat -a -n -oКоманда виводить список всіх активних підключень TCP і UPD, портів та процесів. У стовпці «Локальний адреса» вказано IP-адресу вашого комп'ютера і, через двокрапку, номер порту, зайнятих процесом з шпальти PID. «Зовнішній адреса» повідомляє адресу віддалених вузла і порту, які прослуховуються відповідним додатком.
2
Щоб дізнатися ім'я процесу за його номером, Cочетание клавіш Сtrl + Alt + Delete викликайте вікно «Диспетчера процесів». Натисніть на кнопку «Диспетчер завдань» і перейдіть у вкладку «Процеси». Кожному номеру в стовпці PID відповідає назва процесу або програми в стовпці «Ім'я образу» .Якщо у вікні «Диспетчера завдань» не відображаються PID, в головному меню вибирайте команди «Вид» і «Вибрати стовпці». Позначте прапорцем пункт «Ідентифіка. процесу (PID) ».
3
Щоб перевірити доступність будь-якого порту, введіть у командний рядок cmd. У вікні консолі наберіть telnet. У наступному рядку з'явиться запрошення до роботи з цією командою. Наберіть open, де domen_name - ім'я вашого домену, port_number - номер порта. Якщо порт закритий, з'явиться Повідомлення Будь про cбое: «Не вдалося відкрити підключення до цього вузла, збій підключення». Якщо команда вступає в діалог і видає значиму інформацію - порт відкритий.
4
Захищають порти комп'ютера від несанкціонованих дій програми-фаєрволи, або брандмауери. Іноді буває необхідно відкрити якийсь порт для зв'язку з іншим вузлом. Якщо у вас активований вбудований брандмауер Windows, через «Панель управління» зайдіть в розділ «Мережеві підключення». Клацніть правою клавішею миші по піктограмі підключення до інтернету для виклику контекстного меню. Вибирайте команду «Властивості», перейдіть у вкладку «Дoпoлнітельно» та натисніть кнопку «Параметри».
5
У вікні «Брандмауер Windows» натисніть кнопку «Дoбавіть порт». У пoле «Ім'я» введіть опис додатку, який буде займати порт, в полі «Нoмер пoрта» - довільне число. Якщо ваша версія пропонує на вибір протоколи TCP і UPD, проведіть процедуру двічі. Якщо ви додаєте порт для роботи з певним додатком, натисніть кнопку «Додати програму» і вкажіть мережевий шлях до неї, натиснувши «Обзор» або «Змінити область».
обмін даними між вузлами в мережі управляють мережеві протоколи (логічні інтерфейси) різного рівня. Транспортний протокол TCP встановлює з'єднання між вузлом-клієнтом і вузлом-сервером і контролює надійність пересилки пакетів даних. Обмін даними відбувається між додатками, які встановлені на комп'ютерах. Мережевий порт - це умовне поняття, число, яке присвоюється додатком, щоб транспортний протокол знав, куди адресувати пакети. Число це лежить в інтервалі від 1 до 65535.
Інструкція
1
Щоб обмін даними відбувався успішно, потрібно щоб відповідні порти у вузлах були відкриті, тобто могли приймати і передавати дані. Процес пошуку відкритих портів називається скануванням. Займаються ним і хакери, і системні адміністратори: перші - щоб впровадити шкідливе ПЗ на чужий комп'ютер, другі - щоб перешкодити першим це зробити. Перевірити порт и ви можете, встановивши на комп'ютер спеціальну програму - скан портів або при допомоги онлайнових сканерів. Зайдіть на сайт WindowsFAQ.ru: http://www.windowsfaq.ru/content/view/451/82/.
2
Якщо на вашому комп'ютері встановлений фаєрвол з детектором атак і автоматичним блокуванням атакуючого вузла, відключіть цю опцію або додайте WindowsFAQ.ru в список виключень, інакше сканер буде заблокований. У розділі «Налаштування сканування» введіть номери першого і кінцевого портів з того діапазону, який ви хочете перевірити. Це можуть бути т.зв. зарезервовані номери - від 1 до 1023, або всі порти на вашому комп'ютері.
3
Важливо правильно встановити час, протягом якого сканер буде чекати відповіді від порту. Якщо «Таймаут підключення» (так називається цей параметр) зробити дуже маленьким, порт може не встигнути відповісти і буде помилково визначений як закритий. З іншого боку, занадто великий час очікування істотно сповільнить перевірку. Краще приймати рекомендоване значення - 0,3 сек.
4
«Адреса хоста» і «Ім'я хоста» - ваш IP-адресу, яку сервіс визначає автоматично. Якщо адреса не визначений, сканування не почнеться. Натисніть «ОК» для запуску сканування. Після цього відкриється нове вікно, в якому відображається хід процесу.
5
Після завершення пошуку буде виведений результат: - дата і час перевірки; - адреса хоста; - номери перевірених портів; - кількість відкритих і закритих портів; - тривалість сканірованія.Кроме того, сервіс дасть рекомендації, як визначити процес, який використовує відкриті порти.
6
Ви можете запустити сканування зі свого комп'ютера. Скачайте програму «Сканер портів v2.1» http://www.softportal.com/software-4285-skaner-portov.html.
7
У розділі «Сканувати порти» введіть у віконця початковий і кінцевий номери портів з того діапазону, який будете перевіряти. Якщо комп'ютер не в мережі, вводити його IP-адресу не потрібно. Задайте у відповідному розділі швидкість сканування. Вона визначається часом очікування відповіді порту. Краще вибрати середню швидкість, щоб, з одного боку, уникнути помилок у визначенні статусу порту, а з іншого - не надто затягнути процес перевірки. Позначте прапорцем пункт «Виводити відомості про порт», щоб бачити результат пошуку. Сканер знаходить відкриті порти і визначає процеси, які їх використовують.