Як зібрати електрогенератор.

Вам необхідний найпростіший електрогенератор, але ви не бажаєте витрачатися на його покупку? Схеми та інструкції, що показують, як зібрати електрогенератор самостійно, дозволять вам уникнути поширених помилок при його складанні.
Інструкція
1
Вирішуючи зібрати електрогенератор самостійно, вибирайте його найпростішу модель - низькообертовий однофазний прилад, що працює за допомогою дискового ротора, що діє на постійних магнітах. Для початку підберіть відповідну для себе за складністю збірки схему даного різновиду електрогенератора, для якої не характерна наявність щіток і колектора. Уважно вивчивши схему, що показує, як зібрати електрогенератор, приступайте до самостійної збірці його конструкції. По-перше, правильно розрахуйте необхідну для обраної вами моделі кількість обмоток, яке в ідеалі повинна дорівнювати кількості магнітних полюсів.
2
Даний факт допоможе вам створити стрибок моменту на самому валу, що досягається за рахунок сил напруги при проходженні повз сердечника обмотки магнітного полюса. По-друге, вирішите, який ефект дії збираного електрогенератора необхідний саме вам, і якщо вас влаштовує створення самого простого приладу, використовуйте три обмотки і два магнітних полюси, з'єднати які між собою зовсім неважко. Встановіть самі обмотки, а потім з'єднайте послідовно їх висновки з магнітними полюсами, завдяки яким надалі здійснюватиметься робота вашого електрогенератора.
3
Щоб зібрати однофазний електрогенератор, використовуйте звичайні сталеві сердечники, а групи обмоток розташуйте на відстані в 120 ° один від одного. Далі встановіть ротор обраної вами потужності так, щоб незалежно від його положення при стрибку моментів холостого ходу на валу наслідок не виникало. Намагайтеся, щоб використовувані вами обмотки були мінімальної висоти, яка в ідеалі повинна дорівнювати величині самого зазору між обмоткою і магнітом. Збирайте всі деталі однофазного електрогенератора правильно, запобігши можливість зменшення магнітної індукції в наявному зазорі.
4
В останню чергу на квадратному підставі зі сталі розташовуйте котушки по колу у формі циліндричних соленоїдів, в центрі яких попередньо встановіть сталеві сердечники. Потім в центрі підстави надійно закріпіть підшипник і вставте всередину нього вісь для ротора. Збираючи електрогенератор вперше, вибирайте ротор, що представляє собою сталевий диск, зміцнюваний на осі. Використовуючи спеціальні прокладки, закріпіть на диску заздалегідь підготовлені постійні магніти.
З появою і поширенням портативних електронних приладів з'явилася і проблема їх забезпечення електроенергією. Відлучаючись від стаціонарних джерел живлення всього на пару днів, можна взяти з собою парочку запасних акумуляторів. Але якщо нам потрібно відійти від цивілізації на тиждень? Як бути в цьому випадку? Нам потрібен генератор електроенергії. А виготовити можна і самим, причому в домашніх умовах.
Інструкція
1
Звичайно, перебуваючи на природі приблизно в одному місці, можна зробити електрогенератор, який використовує енергію вітру і перетворює її в електроенергію. Ще як варіант - сонячна батарея. А якщо ми постійно перебуваємо в русі? Це теж не проблема - зробимо невеликий найпростіший електрогенератор спеціально для такого випадку. Він допоможе оперативно зарядити батарейки від нашого фотоапарата, телефону або іншого пристрою. Потужністю він володіє невеликою, але зате він постійно може перебувати у справі.
2
Отже, для створення гарного генератора електрики нам буде потрібно наведення ЕРС (електрорушійної сили). Саме ЕРС викликає на кінцях провідника різниця потенціалів, що приводить в рух електрони, тобто створює електричний струм.
3
Наш електрогенератор буде побудований на цьому ж принципі. Сам генератор повинен бути невеликим за розмірами, легким і стійким до ударів. А робиться він з котушки з намотаним на неї мідним дротом і магніту, який вільно всередині котушки буде переміщатися.
4
Торці внутрішньої кришки використовуваної котушки необхідно заглушити, щоб не випадав магніт. ЕРС в такому електрогенераторі буде наводитися, коли ми будемо його трясти, що призведе до переміщення магніту всередині котушки.
5
Напруга нашого саморобного зарядного пристрою буде хаотично мінятися. Тому, щоб таким генератором зарядити акумулятор, потрібно зробити досить простий випрямляч - діодний міст. У цьому випадку в котушці почне вироблятися імпульс струму потрібної полярності на виході випрямляча.
6
Ось і весь генератор. А як його приводити в дію? Треба змусити магніт здійснювати коливання в котушці. А цього можна досягти кількома способами: трясти його будь-яким доступним способом, хоч в руках. Але тряска вас швидко вимордує. А можна змусити магніт пересуватися по-іншому: просто прикріпіть генератор до руці або нозі і займайтеся своїми справами. Поки ви будете ходити або бігати, акумулятори будуть заряджатися. А якщо прикріпити генератор до весла під час плавання на байдарці, можна отримати ще один спосіб добути електрику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8GOlJoxHHKE
Корисна порада
За допомогою такого невибагливого і всесезонного кишенькового електрогенератора ви зможете заряджати акумулятори своїх портативних пристроїв без особливих проблем. А спосіб можете вибрати будь-який, можете навіть вигадати його самі.