Як зав'язати арафатку на голові. Як зав'язати на шиї.

Цей досить модний нині аксесуар носить безліч назв - шемаг, Машадо, Гутрі. Офіційна назва такого хустки - куфия. У Росії ж його прийнято називати арафаткой. Цей хустку прийшов до нас з арабської культури, де він призначений для захисту від сонця, гарячого вітру і піску. Виготовляється такий хустку зазвичай з бавовняних тканин, щоб пропускати повітря, і має забарвлення в чорно-білу або червону клітку. Способів зав'язування арафатки є безліч, а в цій статті ви знайдете саме ті, які розкажуть, як пов'язати цю хустку на голову.
Інструкція
1
Зав'язування хустки у вигляді маскі.Такой спосіб зав'язування хустки поширений майже у всіх арабських країнах - він дозволяє захищати обличчя від сонця, вітру і песка.Сложіте хустку по діагоналі, щоб у вас вийшов великий треугольнік.Теперь накиньте його на голову , як звичайний платок.Левий кінець хустки трохи скрутіть в джгут, а потім протягніть його вправо під подбородком.Теперь правим кінцем хустки оберніть ліцо.Скрутіте гострий кут правого кінця, простягніть його вліво до уха.Соедініте два кінці хустки і зав'яжіть їх вузлом. Ви можете прикривати хусткою обличчя, а можете відкрити його і скласти хустку під підборіддям.
2
Зав'язування хустки у вигляді тюрбана.Такім способом хустку прийнято зав'язувати, наприклад, в Омане.Сложіте хустку по діагоналі, щоб вийшов треугольнік.Накіньте хустку на голову так, щоб прямий кінець лежав на спіне.Возьміте правий кінець хустки, трохи згорніть його джгутом і відведіть вліво назад через шею.Оставшійся у правого вуха кінчик сховайте під хустку. Виконайте все ті ж операції з лівим кінцем платка.Расправьте тюрбан, кінці хустки або сховайте, або свесьте на плечі.
3
Зав'язування хустки з допомогою кольца.Наверняка ви бачили такі кільця, вони називаються Рендел і використовуються, в основному, в Йорданії і Палестині. Саме завдяки палестинському лідерові Арафату цей хустку і отримав свій російськомовний варіант назви в кінці вісімдесятих годов.Сложіте хустку по діагоналі, щоб вийшов великий треугольнік.Набросьте його на голову, а обидва кінці відведіть назад. Зверху надягніть кільце Рендел. Один кінець виведіть вперед.
Зверніть увагу
Традиційно це заздрості від регіону, в якому даний хустку носять. Чоловіки-мусульмани зазвичай не пов'язують куфію на голові, а закріплюють її за допомогою підтримуючого обруча. Наприклад, арафатку можна використовувати як класичний російський головну хустку - скласти навпіл кутом, накрити їм голову, а потім зав'язати на потилиці, під волоссям. Ще один варіант - скласти навпіл у вигляді прямокутника, обернути навколо голови так, щоб вільні кінці опинилися у лоба.
Корисна порада
Купити такий хустку сьогодні не складе особливих труднощів, головне - знати, як зав'язати арафатку, щоб виглядати стильно й ефектно. Офіційне назви цієї хустки - куфия, походить воно від міста Ель-Куфа, де спочатку і носили цей головний убір, але в різних країнах його також іменують накидаються арафатку на голову, щоб прямий кінець опинився на спині. Беремо правий кінець арафатки, легенько скручуємо його, щоб вийшла рівна смужка, і через шию відводимо назад вліво. Заводимо його вгору і над чолом обертаємо навколо голови.