Як скласти меню на місяць.

Зразкове меню на місяць полегшує життя домогосподарки, так як допомагає вирішити щоденну проблему, пов'язану з обмірковуванням страв, які готуватимуться на наступний день. На складання подібного списку буде потрібно певну кількість часу, зате він дозволить зробити життя більш організованою і заощадить сімейний бюджет.
Вам знадобиться
  • Папір, ручка.
Інструкція
1
Перед тим як скласти меню на місяць, проаналізуйте смакові уподобання членів родини, так як саме від них необхідно відштовхуватися при продумуванні страв. Враховуйте вихідні дні та свята, так як в ці дні зазвичай використовуються більш складні за складом і цікаві рецепти. Якщо зробити це відразу не виходить, просто записуйте на окремому аркуші ті страви, які готуються протягом попереднього місяця. Тоді до складання нового меню на руках вже буде матися приблизний список, залишиться лише його впорядкувати й доповнити.
2
Не намагайтеся відразу охопити весь місяць, плануйте меню на тиждень. Візьміть альбомний аркуш і розділіть його на кілька граф: м'ясні і рибні блюда, супи, гарніри, салати, випічка. У ці графи внесіть назви використовуваних в родині рецептів. Цей список допоможе полегшити вибір при складанні щоденного меню.
3
Коли список готовий, візьміть зошит і почніть складати приблизний план страв на тиждень. Так як у багатьох сім'ях готують відразу на декілька днів, то фактично на 7 днів буде потрібно придумати лише кілька різноманітних рецептів гарячих і м'ясних страв. Основна увага приділятиметься саме гарнірів. При виборі страв враховуйте різні варіації на тему одних і тих же продуктів, що дозволить заощадити час на приготування страв. Припустимо, з фаршу можна приготувати не тільки котлети, а й суп з фрикадельками.
4
Залишається лише розрахувати, яка кількість продуктів буде потрібно для приготування планованих страв і закупити їх відразу на один або два тижні. Оптові закупівлі дають можливість заощадити гроші і уникнути придбання зайвих продуктів, без яких можна обійтися. Відвідувати магазин доведеться лише один раз в декілька днів для покупки свіжого хліба і молочних продуктів.
Корисна порада
Меню на місяць дозволяє зробити харчування більш збалансованим, тому що інформація в письмовому вигляді виглядає більш наочно і дає господині можливість уникнути повторень, раціонально чергуючи страви.