Як гасити вапно.

Вапно широко застосовується в будівництві, в тому числі і для виробництва будматеріалів. Сировиною для виготовлення вапна служать осадові гірські породи: доломіт, крейда, вапняки. Після прожарювання цих порід над вогнем карбонат кальцію, що міститься в них, перетворюється на оксид кальцію. При з'єднанні з водою виникає бурхлива реакція.
Вам знадобиться
  • - вода,
  • - пісок,
  • - вапно,
  • - лопата,
  • - дерев'яний ящик, з забраним дрібної сіткою (комірка 2х2 або 3х3 мм) отвором із заслінкою.
Інструкція
1
За швидкістю гасіння вапно ділять на три категорії: 1. Бистрогасящуюся - швидкість гасіння до 10 хвилин; 2. Среднегасящуюся - швидкість гасіння від 10 до 30 хвилин; 3. медленногасящуюся - швидкість гасіння більше 30 хвилин.
2
загашенную невеликою кількістю води (60-100% від ваги) комовая вапно утворює сухий тонкий порошок - пушонку. Комовая вапно, загашенную з надлишком води, або ж пушонка з додавання води (1-1,5 частини на 1 частину вапна) утворює вапняне тісто - це маса сметаноподібної консистенції. Вапняне молоко можна отримати, розбавивши водою вапняне тісто з розрахунку на 1 частину пушонки 3 частини води.
3
Грудкове вапно можна загасити сухим способом. Для цього потрібно грудки вапна укласти шарами висотою в 20-25 см і полити водою. Води не повинно бути мало, інакше вапно перегорить, але і не повинно бути багато, інакше порушиться гасіння. Коли в основному вапно погаситься, її потрібно обережно зібрати в купу і прикрити утрамбованим шаром мокрого піску в 5-10 см завтовшки, під ним вапно остаточно гаситься.
4
Через 2-3 дні пісок з вапном просівається через дрібне сито. Якщо необхідно велика кількість вапна, то комовую вапно потрібно скласти в шар висотою в 20-25 см, полити водою і продовжувати складати і поливати, поки купа не досягне 1 м. Всі засипається утрамбованим мокрим піском. Через тиждень вапно погаситься і буде готова до застосування. Вапно, гашенную даними способом, можна використовувати тільки для розчину при кладці.
5
творильну яма знадобитися для гасіння вапна мокрим способом. Викопавши яму, покладіть біля неї Растворно корито - це дерев'яний ящик з розмірами приблизно 1,5 на 2 м, в нижній частині якого розташовано закрите дрібною сіткою отвір з заслінкою.
6
Комовая вапно накладається в ящик на висоту? борта. Її потрібно полити водою, коли вона почне розвалюватися на маленькі шматки, додайте воду і перешкодьте. Після того, як вапно погашена, розмішайте її до густого вапняного молока, вийміть заслінку і злийте молоко через сито в яму. Якщо води додано при гасінні мало, то вапно може згоріти, якщо води занадто багато - вона «потоне». І в першому, і в другому випадку вапно використовувати вже не можна.
7
Щоб уникнути висихання і коксування, вапняну кашу в ямі потрібно прикрити шаром чистого піску близько 10 см завтовшки.
8
Щоб отримати 1 м? вапняної каші, вам буде потрібно 3 м? (30 гектолітрів) води і 400-440 кг комовой вапна. Для кладки гашене вапно застосовується свіжа (кілька днів), а в штукатурний розчин йде вапно не раніше 4 тижнів, це потрібно для того, щоб залишилися недогашенние частки не почали гаситися в штукатурці.
9
При кладці потрібно на 167 л вапняної каші додати 1 м? піску. При оштукатурюванні в вапняний розчин додається на 1 м? піску 200 л каші. Для створення 1 гектолитра вапняного молока, потрібного для побілки, знадобитися 90-92 л води і 9-10 кг вапна.
Зверніть увагу
Використовується вона і в негашеним вигляді, наприклад, як зміцнювальний і в'яжучого матеріалу. Якщо її погасити, то штукатурка буде значно міцніше триматися на основі, а розчин при її додаванні стає більш пластичним. Гасіння вапна проводиться дуже часто, так як саме в такому стані матеріал використовується в більшості випадків.
Корисна порада
У виробництві гашеного вапна основний процес - це гідратація оксиду кальцію, що представляє собою оборотну термохімічну реакцію сполуки CaO з водою При гасінні повітряної висококальціевой вапна в залежності від кількості води, що подається утворюється продукт у вигляді сухого порошку (гидратная вапно), вапняного тіста або вапняного молока.