Як зібрати проектор.

Багато людей час від часу згадують про речі, які залишилися в СРСР. У цей список відносять проектори, які дозволяли переглядати різні слайди. Сьогодні купити такий пристрій надзвичайно складно, хіба що ви зможете знайти його на якому-небудь інтернет-аукціоні. Проте охочі можуть зібрати проектор самостійно.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили самостійно зібрати XGA-проектор, не витрачайте великі суми на покупку раритету. Для порівняння варто лише підрахувати всю вигоду від збірки даного пристрою в домашніх умовах. Зокрема, VGA (640x480) або SVGA (800x600) проектори дозволяють отримати 480 і 300 тисяч пікселів відповідно. Зберіть XGA-проектор самі і отримаєте 800 тисяч пікселів. Якщо порівняти собівартість готового пристрою і його ціну на світовому ринку, то ці показники становлять 300 і 1500 доларів.
2
Для початку придбайте підсвічується рідкокристалічний дисплей. Не обов'язково купувати останню модель. Постарайтеся знайти старий екран, вартість якого не буде перевищувати 100 доларів. Купуйте РК-дисплей з діаметром, що не перевищує 14-15 дюймів.
3
Також придбайте проекційний апарат, середня вартість якого знаходиться на позначці в 50 доларів. Їх виробництвом займаються різні фірми: Elmo і 3M, WolfVision і Liesegang і т.д. Пильна увага приділіть яскравості лампи. Виходити треба з наступною статистики: зазначена на коробці потужність в 400 Вт на ділі перетворюється в 3500 люменів ANSI. При цьому ви можете геть забути про зовнішній вигляд пристрою.
4
Вибирайте апарат середньої потужності, тому занадто високі показники можуть призвести до великого тепловиділення, з яким не впорається РК-панель. Остання час від часу потребує охолодження.
5
Отже, можна приступати до складання проектора: - зніміть з монітора РК-панель; - дістаньте всі кабелі, щоб з'явилася можливість позбутися від плати інвертора. Для зручності забезпечите всі дроти підписаними ярличками, що допоможе зібрати їх воєдино і не заплутатися; - підкладіть під панель невелику рамку-прокладку (можна використовувати пінопласт); - закріпіть панель, щоб вона не ковзала по поверхні; - підключіть кабелі до инвертору і контролеру; - поставте поруч невеликий вентилятор, який буде охолоджувати панель.Ваш XGA-проектор готовий.