Як дізнатися місце у вагоні. Яке місце у мене в вагоні.

Подорожі роблять життя яскравішим і цікавішим. У багатьох відпустка починається вже в поїзді, коли в метушні щасливі, прагнучі відпочити люди шукають своє законне місце. Як орієнтуватися в нумерації полиць і крісел знають не всі. А дарма, адже це сильно полегшує початок поїздки і процес вибору квитка.
Вам знадобиться
  • Квиток, інтернет
Інструкція
1
Уточніть номер вашого місця. Знайти його можна на проїзному квитку в третьому рядку зверху. Якщо ви оформляли електронну реєстрацію, і квитка у вас на руках немає, то зайдіть на сайт РЖД і введіть свій логін і пароль. Виберіть розділ «Купити квиток» і далі «Мої замовлення». Перед вами з'явиться історія ваших замовлень. Виберіть цікавий для вас поїзд і натисніть на іконку «Бланк замовлення». В ньому ви зможете уточнити не тільки номер місця, але і час відправлення/прибуття, номер поїзда і вагона.
2
Визначте тип вагона, в якому має бути поїздка. Найбільшою популярністю користуються вагони СВ, купейні, плацкартні та сидячі. Всі вони розрізняються кількістю місць і, відповідно, нумерацією. Наприклад, в вагонах СВ всього 19 місць, а в купейному - 36. Плацкартний вагон припускає 54 місця, з яких 18 є бічними. В сидячих поїздах кількість місць варіюється від 43 до 64 в залежності від класу обслуговування.
3
Запам'ятайте, що нумерація в плацкартних і купейних вагонах починається від купе провідника. Слід також врахувати, що всі парні номери відповідають верхнім полкам, а непарні - нижнім.
4
Номери місць в купейному вагоні відповідаю номерам місць в купейних частинах плацкартного вагона. Т.е з кожним відсіком номер місця зростає від 1 до 36. Бічні місця йдуть, навпаки, за зменшенням від місця провідника. Виходить, що навпроти купейних частини з місцями 1-4, знаходяться бічні місця під номерами 54 і 53.
5
Нумерація в вагоні класу Люкс (або СВ) також йде від купе провідника. Купуючи квитки в такий вагон, майте на увазі, що верхніх полиць тут немає. У кожному купе по 2 місця. Якщо ви бажаєте їхати окремо, то у вашому розпорядженні місце під номером 19. Вагони СВ вважаються найбільш комфортними.
6
Номери місць написані над сидіннями як нижніх, так і верхніх полиць. Якщо ви маєте справу з сидячим вагоном, то позначення можна знайти або на спинці розташованого перед вами крісла, або над ним на полиці для сумок. У більшій частині сидячих вагонів парні місця розташовуються біля вікон, а непарні - поруч з проходом. Вибираючи місце, враховуйте, чи готові ви постійно пропускати свого попутника або, навпаки, віддаєте перевагу сидіти не турбуючись біля вікна.
Залізничний транспорт є одним з найбільш безпечних і надійних видів транспорту. Подорожувати на поїзді комфортно, зручно і дешево. Вагони в поїздах різняться за рівнем комфорту: бувають загальні вагони, вагони типу плацкарт, купе або СВ. Для того щоб потрапити в свій вагон, потрібно насамперед знати його номер .
Інструкція
1
Уважно вивчіть ваш проїзний документ. В графі «Вагон» буде вказаний номер і тип вагона. Наприклад, якщо в цій графі вказано «16 П» це значить, що ваш вагон шістнадцятий плацкартний.
2
Прибувши на вокзал, слухайте диспетчера, який передає повідомлення про прибуття та відправлення поїздів. Він повідомляє про час відправлення поїзда, а також про порядок нумерації вагонів (від голови або від хвоста складу). Проїдьте на зазначену диспетчером платформу. Щоб позбавити себе від непотрібної суєти в процесі пошуку свого вагона, приїжджайте на вокзал завчасно.
3
Щоб дізнатися номер вагона стоїть поїзда, вам потрібно звернути увагу на вікна, розташовані на початку або в кінці вагона. На них повинні висіти таблички з номер ом вагона. Нумерація вагонів, як правило, йде в звичайному порядку (1,2,3,4 і т.д.), але іноді бувають ситуації, коли в кінці або на початку складу знаходиться вагон з номер ом, вибивається із загальної нумерації. Наприклад, після одинадцятого вагона йде двадцять четвертий. Це трапляється, якщо вагон приєднують до складу на який-небудь проміжній станції.
4
Якщо на вікнах вагонів ви не бачите табличок з номер ами, запитаєте про номер е вагона у провідника, який його обслуговує. Зазвичай на станціях і вокзалах вони виходять на перон або в тамбур вагона.
5
Ще одним видом залізничного транспорту є електропоїзд. Як правило, питання нумерації вагонів в електропоїзді не принциповий для пасажира, оскільки квиток купується без вказівки конкретного місця. Але в деяких випадках потрібно обов'язково знати номер вагона, наприклад, щоб повідомити машиністу електропоїзда про якусь несправність. Також ви зобов'язані повідомити номер вагона поліцейському, супроводжуючому електропоїзд, якщо на ваших очах здійснюється правопорушення. Номер повинен бути вказаний над дверима на початку і в кінці вагона.