Як гладити шерсть.

Щоб улюблені вовняні речі служили вам довше, їх необхідно правильно гладити. Цей процес може містити в собі деякі тонкощі і нюанси, про які варто дізнатися детальніше.
Вам знадобиться
  • праска, марля, бавовняна тканина, качалка.
Інструкція
1
Використовуйте сучасне обладнання. Якщо ви користуєтеся праскою, оснащеним новітніми технологіями, то досить виставити режим для прасування вовни і залити дистильовану воду в пароувлажнітель. У такому випадку вашу річ буде легко привести в належний вигляд. Але так буває не завжди. Якщо у вас під рукою звичайний праска, стежте, щоб він не перегрівався. Попередньо пропрасуйте шматочок білого матеріалу, переконавшись у чистій підошві праски і гладкому ковзанні.
2
Гладьте вовняні вироби з вивороту, використовуючи намочену бавовняну тканину. Поки виріб вологе, надайте йому необхідну форму. Потім прогрійте праскою до повного висихання. В іншому випадку річ може дати усадку.
3
Щоб погладити трикотажні вовняні речі, використовуйте марлю. Ця тканина легко зволожується і висушується праскою, що помітно полегшує процес прасування. Чи не прикладайте зайвих зусиль, натискаючи на праску. Злегка пропарьте вашу річ, не розтягуючи еластичні деталі. Слід враховувати, що звичайна панчішна в'язка спокійно переносить процес відпарювання і пропрасовування, а ось опуклий рельєфний трикотаж краще не гладити взагалі.
4
Не тримайте праску на одному місці при глажении тонкого вовняного полотна. Найчастіше переміщайте його по поверхні матеріалу. В іншому випадку на виробі залишаться жовті плями від перегріву, що зіпсує зовнішній вигляд одягу.
5
Для того щоб погладити виріб з пухнастого вовняного матеріалу, наприклад, з мохеру, використовуйте звичайну качалку. Тут вам будуть потрібні рушники. Розкладіть вашу випраний річ на одному з них. Іншим накрийте ваше виріб. Потім навертаються рушник на качалку і злегка прокочують. Намоклі рушники міняйте на нові, поки ваше виріб не буде майже сухим. Такий варіант одночасного сушіння і прасування забезпечить належний догляд за вашою пухнастою річчю, а також розгладить вовняне полотно, що не плутаючи ворс. Досушивайте такий виріб на рівній горизонтальній поверхні.