Як приготувати гранатовий соус. гранатовий соус Як зробити.

Соус, приготовлений з гранатового соку, не тільки прикрашає їжу своїм насиченим бордовим кольором, але і додає вишуканість м'ясних, рибних страв. Гранатовий соус часто люблять використовувати в своїй національній кухні азербайджанці.
Вам знадобиться
    • зерна гранатів - 2,5 кг;
    • сіль -? ч.л.
Інструкція
1
Помийте гранати і виберіть з них все зерна. Візьміть каструлю і пересипте їх туди. Поставте на вогонь і потовчіть зерна товкачем. Періодично перемішуйте і знову тисніть. Для цього процесу краще візьміть дерев'яну толкушку або ложку. Незабаром побачите виділяється сік, але не зупиняйтеся доти, поки від зерен не відокремляться білі кісточки.
2
Після того, як весь сік виділився, візьміть друшляк і перелийте в нього гранатову суміш. Під друшляк підставте каструлю, щоб сік стікав в неї. Коли рідини залишиться мало, можете прискорити процес зціджування, придушивши зерна рукою.
3
Отриманий сік поставте на вогонь. Не забувайте періодично заважати. Після кипіння соус також помішуйте, інакше він може пригоріти. Під час кипіння гранатовий сік буде бризкати, тому краще прибрати все світле від киплячої каструлі подалі. Під час приготування гранатовий сік має загуснути, а вся рідина випаруватися.
4
Готовність соусу перевіряється так. Зачерпніть ложкою соус і залиште його остуджувати на блюдце. Соус повинен загуснути, по консистенції нагадувати рідку сметану. Якщо гранатовий соус приготувався, вимикайте під каструлею вогонь і соліть його. Якщо відчуваєте, що в смаку соусу чогось не вистачає, можете додати трохи цукру. Із вказаної кількості гранатових зерен у вас вийде 0,5 - 1 л готового гранатового соусу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q8nqz6-tHyc
Зверніть увагу
Традиційний гранатовий соус в Азербайджані називається «Наршараб», його також ви знайдете на полицях супермаркетів. «Нар» означає гранат, «шараб» - вино.
Корисна порада
Перш ніж розливати соус в банки і пляшки, дайте йому охолонути. Упакований соус зберігайте в холодільніке.Чтоби зерна швидко звільнити з граната, відріжте верхню частину і надріжте шкірку, опустіть гранат в чашу з холодною водою. Там же розламати його на частини, зерна самі впадуть на дно, що залишилися витягніть рукамі.Етот дивовижний гранатовий соус ідеально підійде до рибних і м'ясних страв, а також замість кетчупу в приготуванні піци з рибою або м'ясом.