Як відрегулювати фари ближнього світла.

Фари ближнього світла можна відрегулювати як в спеціалізованому салоні (СТО), так і самостійно. Правильно відрегульовані фари добре освітять будь-яку дорогу в темний час доби і дозволять уникнути аварійних ситуацій.
Вам знадобиться
 • - рівна горизонтальна майданчик;
 • - рівна світла стіна;
 • - темна папір або щільний картон;
 • - крейда або великий маркер.
Інструкція
1
Перед тим як почати регулювати ближнє світло фар, повністю підготуйте ваш автомобіль. Заправте бак машини, забезпечте оптимальний тиск в шинах, перевірте лампочки фар на предмет їх працездатності, переконайтеся в цілісності стекол на фарах і, якщо потрібно, замініть несправні деталі.
2
Потім заженете машину на містку рівну площадку, перпендикулярно якої буде йти вертикальна стіна. Автомобіль на майданчику поставте так, щоб його поздовжня вісь була перпендикулярна стіні, на якій, власне, і буде проводитися регулювання фар.
3
Далі поставте автомобіль впритул до стіни і відзначте на ній центр авто і центральні осі кожної фари. Після цього розмістіть машину так, щоб відстань від передніх фар до стіни дорівнювало 5-ти метрам. На стіні крейдою або маркером проведіть добре видиму горизонтальну лінію, яка буде з'єднувати центральні точки фар. Через ці центральні точки проведіть короткі вертикальні лінії. В результаті у вас повинно вийти два хрестика. Нижче первісної горизонтальної лінії на 7,62 см проведіть другу лінію паралельно першої.
4
Увімкніть ближнє світло. Закривайте поперемінно фари картоном і підкручувати регулювальні гвинти до тих пір, поки не досягнете ідеального, відповідного стандарту, пучка світла на стіні. Гвинти, що регулюють світло фар, розташовані під капотом автомобіля. Для регулювання фар в деяких моделях авто потрібно обертати шестерінки за допомогою спеціального ключа або викрутки.
Зверніть увагу
Перед регулюванням зверніть увагу на те, до якого типу відносяться фари, тобто роздільні або суміщені, так як для кожної моделі необхідна індивідуальна настройка. Врахуйте, що неправильно налаштований світло фар може призвести до ДТП.
Корисна порада
Під час попередньої перевірки автомобіля бажано, щоб всі деталі підвіски прийняли потрібне робочий стан, для цього покачайте автомобіль з боків.
Досить часто серед учасників дорожнього руху можна зустріти автомобілі, у яких не налаштовані прилади освітлення. Це стає проблемою не тільки у водіїв несправних автомобілів (ефективна зона видимості занадто мала), але і для водіїв зустрічного транспорту (їх «сліпить» світло не настроєних фар).

Якщо в місцях експлуатації автомобіля немає автосервісу зі спеціальним обладнанням, можна налаштувати фари самостійно. Виконується це таким чином:

 1. Перевірити стан деталей підвіски автомобіля. Тиску в шинах коліс, стан пружин підвіски, різниця в розмірах шин, розподіл навантаження в кузові автомобіля - все це фактори, які впливають на напрямок світлового пучка.
 2. Заправити бак автомобіля на половину його місткості, водійське крісло навантажити баластом вагою в сімдесят п'ять кілограм.
 3. Перевірити стан ламп у фарах. Лампи з потемнілими колбами підлягають негайній заміні.
 4. Підібрати для проведення настройки рівну вертикальну стіну, перед якою має бути не менше семи з половиною метрів горизонтальної ділянки дороги.
 5. Щоб правильно налаштувати фари, розмітити на стіні екран. Для цього:
 • під'їхати на автомобілі впритул до стіни;
 • відзначити на стіні центр автомобіля;
 • відзначити центральні осі кожної фари;
 • від'їхати від стіни на сім з половиною метрів;
 • на стіні горизонтальною лінією з'єднати точки центрів фар і провести через них вертикальні лінії;
 • паралельно горизонтальній лінії проведеної через центри фар, нижче на сім з половиною сантиметрів, провести ще одну лінію;
 • включити «ближнє світло»;
 • закрити картоном ліву фару і регулювальними гвинтами, що переміщають відбивач по горизонталі і по вертикалі, відрегулювати праву фару таким чином, щоб верхня межа променя збігалася з нижньою лінією на екрані, а вершина кута в світловому плямі збігалася з вертикальною лінією, яка проходить через центр фари;
 • закрити картоном праву фару автомобіля і відрегулювати ліву фару таким же чином, як проводилася регулювання правої фари автомобіля.

Якщо виконані всі рекомендації по налаштуванню, фари автомобіля будуть налаштовані правильно і не створять проблем в дорозі ні господарю автомобіля, ні іншим учасникам дорожнього руху. На автомобілях з роздільними фарами ближнього і дальнього світла, регулювання світла проводиться для всіх чотирьох фар індивідуально.