Як розпізнати ангіну.

Ангіна - дуже поширена хвороба, нерідко їй страждають маленькі діти. При неправильному підході до лікування або відсутності будь-якої терапії взагалі ангіна переходить в хронічну стадію з періодичними загостреннями. Симптоматика хвороби найчастіше виражена, і переплутати це захворювання з іншим просто неможливо.
Інструкція
1
Огляньте горло і мигдалини під яскравим освітленням, для цього використовуйте невеликий ліхтарик або сядьте в безпосередній близькості перед настільною лампою. Ангіна зазвичай проявляється почервонінням мигдаликів і глотки, на поверхні помітний наліт. При більш сильному запаленні ви можете помітити наявність гною в лакунах гланд і збільшення їх розмірів. Лікування ангіни полягає в застосування антибіотиків і частого полоскання. Зверніться до терапевта за відповідними призначеннями, адже купити антибактеріальні засоби без рецепта просто неможливо.
2
Виміряйте температуру тіла. При ангіні (тонзиліті) вона піднімається до 37-40 градусів. Знижуйте її парацетамолом, аспірином або ібупрофеном. Але не забувайте, що дітям давати ацетилсаліцилову кислоту не можна. Приймайте жарознижуючі препарати не частіше 4-6 разів на добу, в іншому випадку ви отримаєте отруєння.
3
Загальне самопочуття в період хвороби залишає бажати кращого. З'являється слабкість, нездужання, ломота в тілі, головний біль і інтоксикація організму від розпаду хвороботворних мікробів. Дотримуйтесь постільний режим - це дуже важливо, адже переносити хворобу в звичному ритмі життя дуже небезпечно, можуть з'явитися ускладнення, які надовго вибивають з колії.
4
Також ви можете помітити збільшення шийних лімфовузлів. Якщо вони набагато збільшилися в розмірах і навіть помітно зміна форми шиї, негайно зверніться до лікарні. Вам зроблять УЗД і призначать лікування. В деяких випадках при захворюванні на ангіну в лімфу накопичується гній, що дуже небезпечно.
5
Не займайтеся самолікуванням, воно може не принести позитивного результату, а хвороба тим часом придбає набагато більш виражену симптоматику і перейде в хронічну форму. Тільки допомога фахівця допоможе вам в найкоротші терміни впоратися з ангіною.