Як відкрити настройки роутера. Як поміняти пароль на роутері zyxel.

Роутери - це досить широкий клас пристроїв маршрутизації, але стосовно домашнім або офісним мереж цим словом зазвичай позначають пристрій, який розподіляє передані пакети даних між підключеними до нього комп'ютерами і підведеної лінією інтернет-з'єднання. Як правило, доступ до налаштувань роутера можливий через браузер з будь-якого комп'ютера обслуговується їм локальної мережі.
Інструкція
1
Переконайтеся, що на роутер подається напруга живлення і комп'ютер, з якого ви хочете зайти в панель управління настройками цього пристрою, підключений до обслуговується їм локальної мережі. Таке підключення може бути організовано через бeзпроводное WI-FI з'єднання (що вимагає введення кодового ключа) або прямим провідним з'єднанням через кабель «вита пара» з коннекторами RJ-45.
2
Запустіть будь-який браузер, встановлений у вашій операційній системі, і в його адресному рядку наберіть URL та натисніть клавішу Enter. Залежно від використовуваного типу роутера ця адреса може бути різним, але найчастіше використовуються IP-адреси 192.168.0.1, 192.168.1.1, 192.168.1.253. Якщо ніякий з них не підійде, то адреса для вашої моделі уточніть в інструкції з її використання.
3
Введіть у відповідні поля форми логін і пароль - ця форма буде присутній на сторінці, завантаженої в браузер після переходу по введеному адресою. Якщо ви не змінювали налаштування, то логін і пароль за замовчуванням будуть дуже простими - наприклад, однакові логін і пароль admin для роутерів ASUS, логін admin і пароль 1234 для Zyxel, логін admin і пароль password для Netgear, логін admin і ніякого пароля для D -Link. Деякі пристрої маршрутизації мають додатковий захист на цій сторінці - наприклад, роутер D-Link вимагає ще й введення в додаткове поле набору букв і цифр, вказаних на завантаженій картинці.
4
Натисніть кнопку відправки даних авторизації після того, як всі необхідні поля будуть заповнені. Роутер звірить введені дані зі збереженими значеннями і завантажить у вікно браузера панель управління своїми настройками. Якщо дані авторизації виявляться невірними, то ви побачите відповідне повідомлення і отримаєте додаткову спробу. Якщо ви поміняли заводські пароль і логін, а тепер не можете їх згадати, то треба натиснути кнопку Reset на корпусі роутера для відновлення логіна і пароля за замовчуванням. Однак майте на увазі, що при цьому будуть скинуті і всі інші зміни, зроблені вами в настройках роутера.
Все більша кількість користувачів створює власні домашні мережі, в тому числі і бездротові. Для здійснення цього процесу рекомендують використовувати роутер (маршрутизатор).
Вам знадобиться
  • мережеві кабелі, інструкція до роутера.
Інструкція
1
Для створення комбінованої або бездротової локальної мережі придбайте Wi-Fi маршрутизатор ( роутер ). Це устаткування повинно задовольняти вимоги бездротових мережевих адаптерів ноутбуків і можливо, комп'ютерів.
2
Встановіть маршрутизатор і підключіть його до електромережі. З'єднайте всі стаціонарні комп'ютери з портами Ethernet (LAN) маршрутизатора, використовуючи мережеві кабелі RJ 45.
3
Через порт WAN (Internet) підключіть до обладнання кабель з'єднання з інтернетом. Увімкніть один з комп'ютерів (ноутбуків), з'єднаних з Wi-Fi маршрутизатором, і запустіть будь-який браузер. Введіть в його адресний рядок значення IP-адреси пристрою, прописавши попередньо http://(наприклад, http://192.168.1.1).
4
На дисплеї з'явиться головне меню налаштувань обладнання. Спочатку налаштуйте підключення до сервера провайдера. Для цього перейдіть в меню Internet Setup (Налаштування мережі). Введіть потрібні параметри (логін, пароль, протокол передачі даних, типи авторизації і т.д.).
5
Перейдіть до створення бездротової точки доступу. Для цього відкрийте меню Wireless Setup (Налаштування мережі Wi-Fi). Задайте ім'я вашої майбутньої бездротової мережі і пароль для доступу до неї. Із запропонованих системою варіантів виберіть типи шифрування і радіо.
6
Збережіть налаштування. Перезавантажте обладнання, натиснувши спеціальну кнопку в меню. Для перезавантаження деяких роутер ов потрібно відключити пристрій від електромережі.
7
Увімкніть Wi-Fi маршрутизатор. Переконайтеся в тому, що зв'язок з сервером встановлена. Перевірте наявність доступу в інтернет у стаціонарних комп'ютерів.
8
Відкрийте список доступних бездротових мереж на ноутбуках і підключіться до мережі, ім'я (SSID) якої збігається з ім'ям створеної вами точки доступу. Більшість роутер ов підтримує функцію DHCP, тому додаткова настройка ПК і ноутбуків не потрібно.