Як перейменувати букву диска. Як поміняти те диска.

Операційна система Windows автоматично присвоює імена всім виявленим дискам. Але іноді у користувача виникає бажання змінити букву диска для забезпечення більш комфортної роботи.
Інструкція
1
Відразу відзначимо, що Windows не дасть перейменувати основної або завантажувальний диск (зазвичай це один і той же диск), спроба їх перейменування закінчиться невдачею. Можна спробувати здійснити цю процедуру через правку системного реєстру, але без належних умінь краще цього не робити - великий ризик, що система взагалі відмовиться завантажуватися. Всі інші диски та логічні томи доступні для перейменування, вся процедура займає не більше хвилини.
2
Для перейменування диска в Windows XP відкрийте "Панель управління", потім розділ «Адміністрування». У ньому відкрийте «Керування комп'ютером». Варіант: клікніть правою кнопкою мишки значок "Мій комп'ютер» на робочому столі і виберіть «Управління». У лівій колонці вікна знайдіть «Сховище» і виберіть розділ «Керування дисками».
3
Перед вами у верхній частині вікна з'явиться список дисків, в нижній про них буде приведена більш докладна інформація. Клікніть потрібний диск правою кнопкою мишки, в меню виберіть «Змінити букву диска або шлях до диска».
4
У віконці натисніть кнопку «Змінити». З'явиться вікно, виберіть у ньому потрібну вам букву. Натисніть «ОК», вас попередять про те, що перейменування букви диска може унеможливити запуск деяких програм - у тому випадку, якщо вони або їх компоненти встановлені на цьому диску. Якщо ви згодні, підтвердіть вибір. Швидше за все, буде потрібно перезавантажити комп'ютер. Після перезавантаження комп'ютера перейменованому диску буде присвоєна обрана вами літера.
5
Процедура зміни букви диска в Windows 7 дуже схожа, треба відкрити розділ «Управління» і проробити аналогічні процедури. У тому випадку, якщо ви хочете поміняти місцями букви двох дисків - наприклад, D і E, спочатку виберіть для одного з них (нехай це буде диск D) будь-яку вільну букву - скажімо, F. Після перейменування звільнилася букву D надайте диску E, після чого перейменуйте F в E.
Кожному розділу жорсткого диска операційною системою присвоюється певна літера. Але це не означає, що її не можна змінити. Наприклад, вам потрібно підключити ще один вінчестер, і щоб уникнути плутанини ви хочете привласнити деяких розділах нові літери. Якщо на двох жорстких дисках є розділ С, то, відповідно, на одному з вінчестерів його потрібно перейменувати.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма Norton PartitionMagic 8.0.
Інструкція
1
Перший спосіб перейменування розділу С - це використання стандартних засобів операційної системи. Натисніть «Пуск». Виберіть «Усі програми» і перейдіть в «Стандартні». У стандартних програмах виберіть «Командний рядок». Запустіть цей інструмент. У виниклому вікні командного рядка введіть Compmgmt.msc.
2
Відкриється вікно «Керування комп'ютером. У його правій частині знаходиться рядок «Сховище». Клацніть по цьому рядку подвійним лівим клацанням мишки. У наступному вікні також клацніть двічі мишкою по рядку «Управління диска ми». Спливе вікно, в якому буде список розділів жорсткого диска .
3
Натисніть по диску С правою кнопкою мишки і в контекстному меню виберіть «Змінити букву диска або шлях до диска». З'явиться ще одне вікно, в якому слід вибрати «Змінити». У наступному вікні натисніть по стрілочки, яка розташовується у верхньому правому куті.
4
З'явиться список букв, в якому і виберіть нову. Якщо ваш диск С є системним, то ви побачите повідомлення, що деякі програми, які використовують цю букву, можуть після перейменування перестати працювати, так що враховуйте це. Натисніть «Так». Після цього буква диска буде змінена.
5
Також слід враховувати, що в деяких випадках змінити диск С, якщо він є системним, за допомогою стандартних засобів операційної системи можна. У такій ситуації вам потрібно додаткове програмне забезпечення. Скачайте з інтернету програму Norton PartitionMagic 8.0. Встановіть її на жорсткий диск комп'ютера. Запустіть програму.
6
Після її запуску в основному меню буде список розділів жорсткого диска . Натисніть по розділу З правою кнопкою мишки. Далі наведіть курсор на рядок «Додатково». З'явиться ще декілька параметрів контекстного меню, серед яких виберіть «Змінити букву диска ». Потім натисніть по стрілочки і в списку букв виберіть потрібну. Натисніть OK. Закрийте програму. При її закритті з'явиться запит про зміну налаштувань. Прийміть його і перезавантажте ПК.