Як відрізнити перли.

Намиста, сережки та браслети з натуральних перлів давно стали класичними аксесуарами. Вони припустимі і як доповнення до строгим діловим костюмам, і як елегантний атрибут стриманого вечірнього вбрання. У цих випадках до перлів пред'являється тільки одна вимога - він повинен бути справжнім.
Інструкція
1
Строго кажучи, до теперішнього перлам можна віднести відразу два види - природні та культивовані перлини. Міжнародна Федерація Дорогоцінностей, Срібла, Алмазов, Перлин і Каменів (CIBJO) в 2006 році випустила 46 сторінковий документ «Природний, культивовані та штучні перли - термінологія і класифікація, включаючи інформацію про модифікації». У ньому вона визначала натуральні перли, як «природні утворення, отримані випадково, без втручання людини», а культивовані подразделила на чотири різних види. Визначити різницю між природним і культивованими перлами, а тим більше відрізнити половинний культивовані перли від композитного культивованих перлів можуть тільки фахівці-геммологи й то за допомогою спеціальної апаратури. Ми ж можемо з високою часткою ймовірності з'ясувати, чи є перли натуральним або хорошою імітацією.
2
Навіть найдорожчий штучні перли - зроблений з скляною опаслесцірующей намистини, залитої зсередини воском і покритою зовні сорока шарами «перловою есенції» - не матиме того м'якого, переливчастого йде зсередини блиску і свічення, яке ювеліри називають «Орієнт».
3
Упустіть виріб з перлами на гладку поверхню з невеликої висоти. Природний перли не тільки підстрибне, а й буде скакати як м'ячик. Не бійтеся, шарувата структура натурального перлів не дозволить йому отримати які-небудь ушкодження.
4
Вивчіть форму перлин - природа ніколи не копіює себе з ідеальною точністю. Натуральні перлини будуть трохи відрізнятися одна від іншої. Також їх форма не буде досконалою - крихітні нарости, невеликі нерівності, ямки. Навіть однотонні перлини в намисто володітимуть дещо різними обертонами.
5
Під сильним збільшувальним склом поверхню натурального перлів гладка, але на ній видно як би «верстви» перламутру, штучні перли ідеально гладкий. Потріть перлини один об одного - натуральні чіплятимуться за нерівності і скрипіти, штучні - ковзати.
6
Якщо у вас вже є вироби з натуральних перлів, порівняйте схожі коштовності за вагою. Натуральні перли, в основному, набагато важче штучного, але бувають винятки для дуже дорогих імітацій.
7
Цей спосіб також не підходить для висококласних імітацій і відвертого шахрайства - подивіться на застібку на намисто або браслеті, або на оправу у кілець і сережок. Дорогий натуральні перли ніколи не буде сусідити з дешевими металами. Чим искусней виконана застібка на намисто, тим більше гарантії, що у вас в руках природний перли.
8
Зверніть увагу на отворах в бусинах. В штучному перлах вони ширші і схожі на воронки, в сьогоденні їх намагаються зробити якомога менше і плоскими - адже перли продають по вазі! Так само, в штучному вони будуть симетричні і точні, бо просвердлені механічно. У натуральному перлах отвори свердлять вручну і не наскрізь, а спочатку з одного, потім з іншого боку. Це помітно.
9
Справжній перли буде прохолодним кілька секунд після того, як ви візьмете його в руки. Штучні перли на основі скляних кульок буде прогріватися довше, перли з смол і пластмас зігріється моментально.
10
Стандартні розміри перлів не перевищують 8 міліметрів. Від 8 до 14 міліметрів - середній перли, від 14 до 16 - великий, той, що вище 16 міліметрів - винятковий. З цього випливає, що перли крупніше 16 міліметрів передається в спадок від прабабусі, або продається в виробах від іменитих дизайнерів і з аукціонів, його якість підтверджено сертифікатами, інакше це явна підробка.
Корисна порада
Для якості перлів важливі наступні характеристики - форма, колір, розмір і ориент. За формою розрізняють - круглий і напівкруглий перли, краплі, гудзики і овали, а так же перли абсолютно несиметричний - бароковий і кільчастий перли. Назви кольору перлин звучать як поема: «Павич» для зеленувато-чорного «Черрі» для пурпурно-чорного «Шампань» для жовтувато-сірого «Фісташка» для зеленувато-сірого «таїтянських золото» для золотисто-чорного «Сива луна» для світло- сірого і так далі.