Як перевести тонну в центнер.

З перекладом різних мір ваги людині доводиться стикатися постійно. Прийнята в більшості країн міжнародна система мір і ваг встановлює чіткі співвідношення між різними одиницями виміру. Для перекладу більшості величин в більші або менші зазвичай буває досить помножити або розділити вихідне число на 10 в потрібному ступені. Це справедливо і в разі переведення в центнери звичайної тонни.
Вам знадобиться
  • - міжнародна таблиця мір і ваг;
  • - регіональні таблиці мір і ваг;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Уточніть, про яку саме тонні й про яке центнері йдеться. У більшості задач це буде звичайна тонна і звичайний центнер, ті самі, які застосовуються в тому числі і в Росії. Тонна в цьому випадку становить 1000 кг. Центнер того чи іншого речовини важить рівно 100 кг. Відповідно, для того щоб знайти, скільки ж центнерів в звичайній тонні, потрібно розділити 1000 на 100. Виходить, що в тонні 10 центнерів.
2
Якщо вам дана не 1 звичайна тонна, а декілька, необхідно 10 центнерів помножити на потрібну кількість тонн. Тобто в 5 тоннах буде 50 звичайних центнерів, а в 7 - 70.
3
У задачі може бути вказаний і інший центнер - німецька. Він важить не 100 кг, а 45,359 кг. Так вийшло тому, що німецький центнер походить не від кілограма, а від метричного фунта, яких у ньому рівно сто. Для того щоб визначити, скільки в звичайній тонні німецьких центнерів, необхідно ту ж саму тисячу кілограмів розділити на 45,359. Вийде трохи більше 22 - нескінченна десяткова дріб, яку можна округлити в залежності від потрібного ступеня точності.
4
Різними бувають не тільки центнери, але і тонни. Американська тонна легше міжнародної майже на сто кілограмів, а англійська - трохи важче. Буває ще фрахтова тонна, вона дорівнює англійської. Американська тонна важить трохи більше 907 кг. Відповідно, в ній міститься не десять, а дев'ять з невеликим звичайних центнерів. В англійській і фрахтової тоннах буде трохи більше центнерів - приблизно 10,16.
5
Порахуйте, в якому співвідношенні знаходяться американська тонна і німецький центнер. Для цього необхідно розділити 907,18474 кг на 45,359. Виходить 19,991. Тобто майже 20. Відповідно, в англійській тонні буде приблизно 22,4 центнера.