Як поміняти лампочку на щитку приладів. можливо поміняти лампу в панеле на Кашкай.

До заміни ламп освітлення приладів, контрольних ламп та індикаторів вдаються у разі їх несправності або при бажанні поміняти їх колір. Перед самостійним виконанням цієї операції ознайомтеся з інструкцією по ремонту автомобіля. Зверніть увагу на конструктивні особливості доступу до ламп і індикаторами, а також на їх маркування і технічні характеристики.
Вам знадобиться
  • - викрутки з плоским і хрестоподібним лезом;
  • - нова лампочка;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Перед початком робіт від'єднайте плюсової провід від АКБ. При наявності регульованою рульової колонки опустіть її вниз до упору. Якщо колонка не регулюється, можливо доведеться розібрати її облицювання.
2
Отвинтите гвинти кріплення щитка приладів. Зніміть панель приладів. Якщо щиток виймається з працею, що не допомагайте собі викруткою. Уважно огляньте утворилися пази і знайдіть внутрішні фіксатори кріплення панелі. Звільніть ці фіксатори. На деяких старих іномарках для доступу до ламп приладів доведеться знімати всю передню панель.
3
Навколо щитка приладів можуть перебувати щитки блоків управління (наприклад, дзеркалами). Їх теж необхідно демонтувати, щоб не заважали. Отвинтите кріплення комбінації приладів. Повертаючи цю комбінацію верхньою частиною на себе, витягніть її.
4
Від комбінації приладів від'єднайте всі джгути проводів. Вони можуть кріпитися роз'ємами-колодками або кронштейнами з гвинтами. Будьте уважні до дрібних деталей при виконанні цієї операції.
5
Повертаючи пінцетом патрон несправної лампи проти годинникової стрілки, витягніть лампу з настановного гнізда. З лампи зніміть світлофільтр, якщо він встановлений. Деякі лампи можуть перебувати під діелектричної пластиною на комбінації приладів. Відверніть гвинти кріплення цієї пластини для отримання доступу до решти лампам.
6
Замість ламп під діелектричної пластиною можуть бути встановлені світлові індикатори-діоди, впаяні в друковану плату. Для їх заміни паяльником Випаяти світловий індикатор і впаяти новий. Якщо навичок пайки немає, довірте цю операцію знайомому радіоаматорові або фахівцям з техцентру.
7
Уважно прочитайте написи на замінної лампі, діоді або індикаторі. Нову лампу встановіть з тими ж характеристиками, що і замінна. Зокрема, установка лампи більшої потужності може з часом розплавити навколо себе пластмасові деталі або друковану плату.
8
Перед складанням перевірте всі встановлені лампи та індикатори. Зберіть щиток приладів і встановіть його на місце. Перевірте роботу ламп та індикаторів, підключивши АКБ.
Корисна порада
Причина несправності лампочки може критися не в самій лампі, а в живильному її проводі.