Як дізнатися вин-номер.

Автомобілісти пам'ятають напам'ять номери своєї машини, дату видачі прав і безліч іншої актуальної інформації. Однак навряд чи навіть найдосвідченіші з них зможуть згадати VIN-номер. Втім, це й не обов'язково. Головне - точно знати, де і як знайти цей номер у разі потреби.
Інструкція
1
VIN-код автомобіля складається з сімнадцяти знаків, кожен з яких несе в собі конкретну інформацію про автомобіль. Щоб знайти VIN, в першу чергу загляньте в документи на транспортний засіб. Це може бути паспорт технічного засобу (ПТС), свідоцтво про реєстрацію або страховий поліс.
2
При купівлі вживаного автомобіля з особливою ретельністю поставтеся до збігу VIN-номера, вказаного в документах на транспортний засіб. Огляньте машину і знайдіть таблички з VIN-номером. Зазвичай вони розташовуються під капотом, на арці водійських дверей або в нижній частині лобового скла. Зафіксуйте код, щоб перевірити його, використовуючи базу даних в інтернеті.
3
VIN-номер умовно ділиться на 3 частини. Перші три цифри означають індекс країни виробника, самого виробника, а також типове опис. Так, цифри 145 говорять про те, що автомобіль був проведений в США корпорацією Buick. Розшифровка така: 1 - це США; 4 - компанія-виробник Buick; 5 - опис машини. У наступній частині VIN важлива дев'ята цифра, яка вважається контрольної для всього номера. По ній з'ясовують коректність VIN в цілому. Символи коду з 10-го по 17-ий описують відмінні якості машини. 10-ий символ визначає рік виготовлення і може бути як цифрою, так і буквою. Наприклад: А - 1980; 6 - 2006 рік і т.д.
4
Перевірте VIN через інтернет. Безліч сайтів надають можливість розшифровки VIN-номера. Ось тільки деякі з них: http://vin.auto.ru, http://vin.su, http://www.vin2.ru. Перейдіть за однією з адрес і дотримуйтесь інструкції на сайті. Перевірте обрану для покупки машину на наявність заставних зобов'язань, коректність VIN-номера, комплектації автомобіля (не всі відомості можуть бути доступні).
Сьогодні для того, щоб дізнатися комплектацію вашого авто, достатньо всього лише знати спеціальний номер. Він позначається від як VIN (Vehicle Identification Number). Досить корисно знати при купівлі авто, що ви купуєте, і які повинні були бути опції, встановлені на вашого залізного коня.
Вам знадобиться
  • Документи на машину, приватне авто, доступ до Інтернету, телефон.
Інструкція
1
Для початку подивіться технічну документацію на ваш автомобіль. Будь-який поважаючий себе дилер вкаже в документах повну комплектацію. Звичайно ж, цей крок має на увазі, що ви уявляєте собі, що таке комплектація. Комплектація - це набір опцій, включених в пристрій автомобіля. Як правило, існує набір за замовчуванням - так звана базова комплектація. Далі автодилери пропонують обладнати ваше авто додатковими можливостями. І в міру їх додавання автомобіль перетворюється від базової до топової комплектації. Достеменно власними силами з'ясувати, яка ж комплектація у вашого автомобіля, можна, якщо знати розшифровку VIN номера авто.
2
Огляньте свій автомобіль на наявність VIN номера. Якщо ви не можете самостійно знайти його, зверніться в автосервіс. Якщо не знайшли VIN, то дивіться заводський документ на автомобіль.
3
Зверніться в автосервіс. Можна подзвонити, але краще під'їхати. Продиктувавши менеджеру номер VIN або показавши заводський документ, ви отримаєте докладний опис комплектації автомобіля.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що в мережі безліч шахраїв, які намагаються витягнути гроші за будь-яку інформацію і послугу. Програми, сканери для номерів і т.п., пропоновані за плату - не більше, ніж просто привід змусити вас розкрити гаманець. Програми для визначення комплектації надаються безкоштовно.
Корисна порада
Перед тим, як їхати в автосервіс, проконсультуйтеся на автофорумі в мережі інтернет. Цілком можливо, що у когось є авто з подібною комплектацією або ж на віртуальних просторах є фахівець в даній області. Також є різні програми для визначення комплектації по VIN номеру, які дають можливість отримати повну інформацію про найбільш популярних марках європейських, японських і російських автомобілів.