Як вивести смолу.

Отже, вам «пощастило» забруднити свої улюблені брюки, спідниці або піджак в смолі. Перш ніж оплакувати, здавалося б, назавжди втрачену річ, давайте спробуємо видалити смоляне пляма самостійно. Прати і замочувати в порошках не слід - таке забруднення водою і милом не візьмеш. Що для цього потрібно? Визначити тип тканини, в яку вчепилася смола, а далі застосувати один із способів по її виведенню.
Вам знадобиться
  • - розчинник (бензин, ацетон, гас, скипидар)
  • - нашатирний спирт
  • - крохмаль
  • - щітка
  • - яєчний жовток
Інструкція
1
Дослідіть ярличок постраждалого предмета гардероба. Дуже важливо знати, чи припустима чистка даного вироби хімічними речовинами. Перш ніж зчищати пляма з лицьової частини одягу, будь-яке з засобів випробуйте на невеликому шматочку - на виворітному шві виробу або на краєчку підкладки.
2
Пам'ятайте, свіжа пляма досить липке, розтираючи його сухою щіткою або тканиною - ризикуєте збільшити масштаби лиха. Запасіться: бензином, ацетоном, гасом, скипидаром. Умочіть щільну тканину в будь-який з названих вище розчинників смоли і розтирайте пляма від краю до середини.
3
Якщо смола на вашому одязі вже давно: в 1 ч.л. крохмалю додайте дві-три краплі нашатирного спирту і скипидарного масла, залиште цю суміш на плямі до повного висихання - зачистите жорсткою щіткою. Пам'ятайте, раз смола на вашому одязі давно, одноразової зачистки буде недостатньо. Повторіть процедуру до повного зникнення ознак бруду.
4
Вам вдалося прочитати ярличок або визначити тип тканини? Якщо річ з шовкових волокон - використовуйте тампон для нанесення розчинника. Вовняну чистите, використовуючи щітку, змочену в будь-якому з растворітелей.Постучіте по плямі, щоб трохи розпушити смолу і прискорити дію скипидару або спирту.
5
Натуральна і штучна шкіра не потерплять на собі дії розчинників, смолу з таких речей видаляйте теплою мильною водою. Або зверніться до фахівців у хімчистку.
6
Обробивши пляма їдкими засобами, наостанок протріть залишки смоли спиртом і промийте виріб в теплій мильній воді.
7
Використовуйте сирий жовток замість мила для тонких і делікатних тканин. Для цього умішайте в сирий жовток кілька крапель скипидару і нанесіть суміш на пляму до висихання. Обережно зскребете засохлий жовток і прополощіть виріб в гарячій воді.
8
Ви довіряєте лише спеціальним засобам? Купіть будь-який з плямовивідників, який призначений для боротьби з різними смоляними забрудненнями.
Корисна порада
Слід пам'ятати про те, що при обробці вироби з будь-якого матеріалу під тканину слід підкласти дерев'яну дошку, при сухого чищення - промокальний папір.