Як розробити курс.

Розробка курсу лекцій - це складний творчий процес, що вимагає найвищого рівня знання методології, як з даної дисципліни, так і в суміжних областях науки.
Вам знадобиться
  • - обширна інформаційна база - основа курсу;
  • - методичні посібники з викладання суміжних дисциплін;
  • - підручники для студентів;
  • - комп'ютер;
  • - вихід в інтернет.
Інструкція
1
Розробка нових навчальних курсів тісно пов'язана з динамічно мінливих потреб суспільства. Так, з розвитком туристичного бізнесу суспільство стало потребуватимуть фахівців з міжкультурної комунікації, які повинні були забезпечити більш конструктивний діалог на основі спільних культурних цінностей.
2
Створюючи навчальний курс, орієнтуйтеся на реалізацію мети, висунутою суспільством, державою. Спираючись на поставлені перед курсом задачі, ви легко визначите його зміст.
3
Оскільки ви створюєте новий курс, ви навряд чи знайдете готові методичні розробки і, тим більше, докладні плани занять. Щоб розробити курс, інтегрований в освітню систему, ознайомтеся з методичною базою суміжних дисциплін. Виявити, які прийоми, методи і освітні технології можуть підійти вашому курсу, для реалізації його завдань.
4
Провівши міждисциплінарний аналіз, приступайте до планування. Виділіть основні розділи курсу. Розділи розчленувати на основні теми. А теми розбийте на ключові питання так, щоб одне питання ви встигали розглянути в рамках однієї лекції.
5
Виходите з необхідності надати за обмежений час максимум корисної інформації, вибирайте лише найпотрібніше. Виділіть у своєму курсі теоретичну частину, до якої входитимуть лекції і практичну, куди увійдуть семінари і лабораторні роботи.
6
На наступному етапі роботи складіть навчально-методичний комплекс. Вивчіть всю літературу, яку будете рекомендувати учням для ознайомлення з новим матеріалом. Якщо наявної літератури буде недостатньо, внесіть пропозицію написати методичний посібник, що включає всі необхідні аспекти. Проаналізуйте джерела інформації, що знаходяться в інтернеті, часто учні воліють черпати інформацію саме звідти.
7
На заключному етапі підготуйте наочні посібники, презентації, документальні фотографії, індивідуальні завдання та роздатковий матеріал. А так же якомога раніше складіть питання до заліку або іспиту з даного курсу і роздайте їх учням, щоб під час занять вони мали можливість уточнити все, що їм незрозуміло.