Як усунути текти в радіаторі опалення.

При тривалій експлуатації опалювальної системи в трубах і радіаторах через внутрішнього впливу іржі може виникнути текти або свищі. У чавунних радіаторах невеликі свищі після відключення подачі гарячої води заварюються мідними електродами. У сталевих радіаторах свищі заварюються за допомогою звичайних електродів.
Інструкція
1
У деяких випадках текти може бути дуже сильною, і якщо самостійно немає можливості усунути несправність, телефонуйте в аварійну службу. До приїзду слюсаря батарею, з якої б'є окріп, краще накрити великою ковдрою і щільно його притиснути. Текти менше батарея не стане, але зате з'явиться можливість підійти до батареї, не боячись обваритися окропом і прибрати воду.
2
Набагато легше впоратися з проблемою, якщо тече труба в місці з'єднання з батареєю, тоді за допомогою шматка щільної гуми та дроту з'явилася діру можна закрити до приїзду бригади фахівців. Повністю усунути текти можна, якщо під рукою знайдеться металевий хомут.
3
У разі якщо батарея трохи тече на стику між секціями, можна щільно перебинтувати аварійне місце тканиною, вимоченої в термостійкому і вологостійкому клею. Після того, як клей затвердіє, отвір в радіаторі буде надійно закрита
4
У продажу існують порошкові і полімерні герметики, за допомогою яких тимчасово усуваються течі в радіаторах. Принцип роботи такого герметика заснований на полімеризації в момент дотику з повітрям. Герметик не випаровується, витримує високу температуру і перешкоджає виникненню течі в подальшому.
5
Течь в сталевих трубах можна самостійно заварити, якщо є навички роботи зі зварювальним апаратом. Перед зварюванням труби звільняються від води. Якщо на трубі великий отвір, на цій ділянці приварюється накладка із сталевого листа. Під час роботи з електрозварюванням не забудьте заземлити зварювальний апарат, щоб уникнути удару струмом.
Зверніть увагу
Якщо текти досить велика, що утворилася внаслідок розриву тріщини, то герметик тут не допоможе. Необхідна тільки зварювання.