Як вивести плями від масла.

Якщо ви помітили масляна пляма на одязі, не варто думати, що річ зіпсована назавжди. Видалити пляма, маючи певні навички і знання, досить просто.
Вам знадобиться
  • - Спирт або очищений бензин.
  • - Ватяний тампон.
  • - Бавовняна тканина.
  • - Тальк або крохмаль.
  • - Паперові серветки.
  • - Праска.
Інструкція
1
Візьміть шматок добре вбирає бавовняної тканини. Підкладіть його під забруднену маслом тканину. Змочіть ватяний тампон спиртом або очищеним бензином. Потім протирайте пляма з вивороту ватяним тампоном, змоченим у спирті або бензині, рухаючись від країв плями до його середини. Використовувані спирт або бензин, повинні розщепити масляна пляма, ввібравши в структуру тканини, а підкладена під низ бавовняна тканина, ввібрати зведене таким способом масло.
2
Ретельно посипте масляна пляма на одязі тальком або крохмалем. Залиште в такому вигляді на 7 - 8 годин. Якщо масляна пляма досить сильно вбралося в тканину, то процедуру необхідно повторити ще раз. Тальк або ж крохмаль, повинні ввібрати в себе все масло, забруднено поверхню тканини.
3
З верхньої та нижньої сторони тканини, забрудненої масляною плямою, прикладіть декілька шарів паперових серветок. Потім, розігрітою праскою, почергово пропрасовуйте кожну сторону, поки пляма не віддалиться. Під впливом температури олія повинна почати випаровуватися і вбиратися в паперові серветки.
Плями від рослинного масла - практично один з найнеприємніших варіантів побутового забруднення одягу. Масло не розчиняється водою і володіє в'язкою консистенцією, причому з часом воно ще сильніше загусає, але при цьому здатне просочити тканину повністю. Звичайна прання в цьому випадку не допоможе - все одно на тканині залишиться темне лискуче пляма.
Вам знадобиться
  • Засіб для виведення плями;
  • Ватні тампони або ганчірочки (в деяких випадках);
  • Сіль;
  • Праска і паперові серветки (для останнього пункту) .
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до видалення плями, необхідно видалити масло, не вбереться в тканину. Це можна зробити за допомогою звичайної кухонної солі. Насипте сіль на пляму і через пару хвилин вона вбере стільки масла, скільки можливо, оскільки вона дуже гігроскопічна. Якщо солі немає під рукою, то можна скористатися білим хлібним м'якушем - зліпіть з нього кульку і катайте по плямі.
2
Один з ефективних способів видалення масляних плям - кашка, з господарського мила, скипидару і нашатирного спирту. Для приготування такої суміші натріть господарське мило на тертці, потім розведіть скипидаром до стану рідкої кашки і додайте пару крапель нашатирю. Далі нанесіть отриману суміш на пляму і залиште на 10-15 хвилин. Потім змийте її водою і виперіть річ. Спосіб дуже хороший, але не в кожної сучасної господині є набір таких інгредієнтів.
3
Ще плями від соняшникової масла можна видалити гасом. Для цього намочіть гасом ганчірочку і акуратно стирайте пляма від країв до центру. Єдиний мінус цього способу - сильний неприємний запах гасу. Щоб його позбутися, річ потрібно випрати в теплій воді і тільки потім класти в пральну машинку.
4
Жирні плями легко видалити за допомогою розчинника «Уайт-спірит» або бензину. Технологія така ж, як і при використанні гасу.
5
Можна використовувати для виведення плями засіб для миття посуду, яке розщеплює жир. Нанесіть засіб на пляму і заперіть руками, потім прополощіть водою і відправляйте в прання. Мінус цього способу: він не підходить для ніжних тканин, які не можна піддавати механічним навантаженням (віскоза, шовк, тонкий кашемір), тому що тертя може їх пошкодити.
6
Складніше з виведенням масляних плям з речей, які не можна прати. Звичайно, можна віднести їх в хімчистку, але це недешеве задоволення. Існує спосіб, яким можна вивести рослинне масло з них в домашніх умови. Отже, прикладіть до плями пухку папір з обох сторін. Вам підійдуть серветки або паперові рушники, в крайньому випадку, туалетний папір. Потім акуратно пропрасуйте пляму праскою через папір. Суть цього методу полягає в тому, що папір буде вбирати нагріте масло, витягаючи його з тканини. Якщо забруднення невелике, то може вистачити одного разу. В іншому випадку, міняйте папір на чисту і повторюйте знову до досягнення результату.
Зверніть увагу
Якщо ви використовуєте хімічні засоби - ніколи не застосовуйте їх одночасно. Вони можуть утворити небезпечні сполуки.
Корисна порада
Чим швидше ви займетеся виведенням плями, тим краще буде результат.