Як намалювати піктограму.

Використання піктограм в інтерфейсах прикладного програмного забезпечення і графічних оболонок операційних систем було розпочато практично з моменту появи самих графічних інтерфейсів. Піктограми являють собою невеликі зображення, ототожнюються з діями, здійснюваними при активації елементів управління. У Windows піктограми зберігаються у форматі ICO і часто містять кілька зображень. Намалювати піктограму можна з використанням графічного редактора і спеціальних засобів.
Вам знадобиться
  • - редактор растрової графіки з можливістю збереження зображень у форматі BMP;
  • - утиліта IconPro.
Інструкція
1
Створіть кілька зображень різних дозволів для майбутньої піктограми. Використовуйте растровий графічний редактор на свій вибір. Це може бути Photoshop, GIMP або Paint, що входить в дистрибутив Windows.Разрешенія зображень можуть бути будь-якими. Проте має сенс створювати картинки, що мають стандартні дозволу піктограм в операційних системах. Так, дрібні значки зазвичай мають розміри 16x16 пікселів, а великі і великі - 32x32 і 48x48 відповідно. Також іноді використовуються піктограми дозволом 22x22 (для панелей інструментів), 64x64 і 128x128 (в якості зображень у вікнах діалогів, але вельми рідко) пікселей.Прі створенні картинок для піктограми виділіть області, які повинні бути прозорими. Однорідно залийте їх будь-яким, але однаковим кольором, який більш ніде на зображенні не використовується.
2
Збережіть створені зображення у форматі BMP. Скористайтеся відповідною функцією графічного редактора. Імена файлів зображень бажано давати згідно з їх дозволами.
3
Створіть нову піктограму в IconPro. У головному меню програми виберіть пункти File і New Icon.
4
Додайте кілька форматів зображень піктограми. В меню IconPro клікніть по пунктах Edit і "Add Format ...". У отобразившейся діалозі Add New Icon Format виберіть дозвіл растра піктограми і глибину його кольору. Додайте формати, відповідні параметрам створених на першому та другому кроках зображень.
5
Виберіть один з форматів піктограми. Клацніть по випадному списку, розташованому внизу вікна документа. Виберіть пункт, відповідний формату.
6
Імпортуйте зображення, відповідне обраному формату, з файлу. У меню виберіть пункти Edit і Import BMP. В відображення діалогу перейдіть в каталог, куди були збережені зображення на другому кроці. Виділіть потрібний файл, натисніть кнопку «Відкрити».
7
Визначте прозорі області растра поточного формату піктограми. Натисніть клавішу Ctrl і, утримуючи її, клікніть мишею в область зображення на панелі XOR Mask, залиту кольором, відведеним для прозорих областей. Проробіть кроки 5-7 для всіх доданих форматів піктограми.
8
Збережіть піктограму у файл. У меню виберіть пункти File і Save As ICO File. Вкажіть ім'я файлу і директорію його зберігання в діалозі. Натисніть кнопку «Зберегти».