Чому відключили воду.

Щоліта в будь-якому багатоквартирному будинку на один-два тижні відключають гарячу воду. А іноді, причому незалежно від пори року, на термін до двох днів відключають і холодну. Для чого ж це роблять?
Інструкція
1
Планове відключення гарячої води здійснюють з тієї причини, що обладнання ТЕЦ і котелень потребує профілактичному обслуговуванні. Котли очищають від накипу, ремонтують зношене обладнання. Здавалося б, одна-два тижні - значний термін, але зате потім обладнання безперебійно працює ще майже рік. Якби таке обслуговування не проводилося, техніка б підводила несподівано, в тому числі серед зими, що значно неприємніше.
2
У країнах Західної Європи в багатьох будинках використовується інша система. Малогабаритні котельні розташовуються в підвалах, і обслуговують тільки квартири того будинку, в якому встановлені. Обслуговування такої котельні займає всього один день на рік, але з точки зору коефіцієнта корисної дії вона помітно менш ефективна, ніж велика ТЕЦ.
3
Відключення ж холодної води - наслідок або нештатної ситуації, або модернізації трубопроводів. Перше трапляється дещо частіше. У більшості випадків аварії трапляються при різких перепадах температури повітря. Усуваються вони швидко - часом водопостачання відновлюється вже через годину.
4
Іноді воду у всьому стояку під'їзду доводиться відключати через неуважність одного з мешканців. Наприклад, якщо він поїхав у відрядження, забув закрити кран, і вода заливає сусідів - НЕ зламувати ж через це двері. Якщо ж у когось із мешканців трапляється аварія в опалювальній системі, відключати доводиться її.
5
При модернізації зношені труби, в тому числі, підземні замінюють на інші, виготовлені із сучасних матеріалів. Іноді старі труби при цьому не прибирають, а простягають нові всередині них. Заміна труб здійснюється довше в порівнянні з усуненням аварії, зате потім вона безперебійно служить десятки років.