Чому людина не може літати.

Питання «Чому люди не літають, як птахи?» Цікавив не тільки героїню Островського. У строгому науковому сенсі задавалися їм і такі вчені, як Леонардо да Вінчі, і безстрашні дослідники, як Отто Лілієнталь. Але сучасна наука може, нарешті, відповісти на нього з достатньою точністю.
Інструкція
1
Політ - основний спосіб пересування для більшості птахів. Саме пристосованість до польоту в першу чергу відрізняє їх від всіх інших хребетних. Навіть ті птахи, які в ході еволюції повернулися на землю, зберегли в своїй анатомії безліч рис, характерних для підкорювачів повітря.
2
Зазвичай розрізняють активний, або машущий, політ і пасивний, або паряться. Усередині цих основних різновидів існує безліч інших, наприклад, що махає політ може бути хлопаючим, як у загону курячих, вібруючим, як у колібрі, хвилеподібним, як у ластівок, і т.д. Ширяння, в свою чергу, буває статичним або динамічним.
3
Активний політ вимагає від організму величезних затрат сил та енергії, причому ці витрати дуже сильно зростають із збільшенням розміру птиці. Однак найбільша відома науці літаюча птах - вимерлий аргентавіс - досягала, як вважають деякі, маси в 60-80 кілограмів, тобто не поступалася середній людині. Іншими словами, один тільки розмір тіла не міг би служити перешкодою до того, щоб людина була здатна до махають польоту.
4
Організм птиці влаштований так, щоб бути максимально пристосованим до повітряного пересуванню. Зокрема, кістки літаючих птахів максимально полегшені, особливо це стосується черепної коробки, яка інакше створювала б небажаний зміщення центру ваги вперед. З тієї ж причини більшість птахів має дуже маленьким мозком, основне місце в якому займають мозочок, який відповідає за координацію рухів і орієнтацію в просторі, і зорові центри, оброблювальні візуальну інформацію.
5
Людина розумна, навпаки, з'являється на світ з великим, прекрасно розвиненим мозком, для захисту якого потрібні міцні і важкі кістки черепа. На думку деяких учених, важливу роль в становленні людини зіграли його рухливі передні кінцівки, здатні виконувати безліч складних рухів. Це зажадало розвитку абсолютно інших областей мозку, ніж ті, які потрібні для переміщення в тривимірному просторі.
6
До чверті маси тіла літаючої птиці припадає на грудні м'язи, що опускають крило, тобто відповідальні за робочу фазу махаючого руху. Ці м'язи прикріплюються до великої і міцної кільовий кістки, властивої тільки птіцам.Мускули людини, навіть дуже добре тренованого, не в стані протягом довгого часу підтримувати ритм роботи, необхідний для махають польоту пташиного типу. Пілотами перших експериментальних орнітоптерів (Махоліт) були професійні спортсмени, але навіть для них недовгі хвилини в повітрі оберталися втратами декількох кілограмів ваги і порушеннями обміну речовин через надзусиль.
7
Однак ширяння, властиве головним чином найбільшим представникам пернатих, цілком доступно і людині - зрозуміло, за наявності відповідних пристосувань. Дельтаплан, параплан і деякі інші літальні апарати не вимагають від пілота неймовірних м'язових зусиль і дозволяють відчути радість вільного польоту.