Чому дитина погано спить.

Сон - одна з найбільш значущих сторін життя маленької дитини. Якщо у малюка виникають складнощі зі сном або засипанням, це, як правило, говорить про деякі психологічні складнощі, підвищеної тривожності, дискомфорті. У крихти не так багато можливостей розповісти про свої труднощі, і порушений сон - це свого роду знак для батьків, що малюкові потрібна підтримка. Яка саме, визначити зовсім не складно.
Інструкція
1
Якщо ваш немовля погано спить, часто прокидається і плаче, переконайтеся в тому, що дитині вистачає молока. В цьому допоможе зважування. Можливі причини занепокоєння, поганого сну - це недобір ваги внаслідок недостатньої кількості молока у матері. Спробуйте вирішити проблему лактації: відрегулюйте режим (сон і відпочинок повинні бути якісними); дотримуйтесь дієти; збільште кількість рідини в раціоні; робіть масаж грудної клітки; точковий масаж для підвищення лактації.
2
Перші три місяці спробуйте сповивати дитини на час сну. Діти в пелюшках прокидаються рідше і сплять довше. Коли рухи малюка обмежені, у нього менше шансів прокинутися.
3
Деякі малюки постійно прокидаються вдосвіта. Поспостерігайте, що може розбудити дитину. Можливо, шум машин у дворі або проникає у вікна світло. Малюк може прокидатися в той час, коли його сон переходить з однієї фази в іншу: в цьому випадку постарайтеся заспокоїти крихітку, легенько поплескавши по спинці, укривши.
4
Під час денного сну дозвольте дитині самій вибрати час для відпочинку. Одні малюки засипають на 45 хвилин три рази на день, інші сплять двічі по півтори години. У кожного малюка може скластися свій графік денного сну, і вам доведеться під нього підлаштуватися.
5
Є діти - «жайворонки» за своєю природою, і поміняти хід їх внутрішнього годинника ви не зможете. Якщо такий малюк погано спить вночі або рано встає, привчите його поступово лягати на 20-30 хвилин раніше, ніж зазвичай.
6
Виробіть ритуал у вигляді низки звичних дій (купання, годування, сон), який допоможе малюкові перейти від неспання до сну.
7
Деякі малюки постарше закочують істерику перед тим, як лягати спати. В більшості випадків це служить розрядкою, без якої крихта не може переключитися з одного стану на інше. Приділіть такому малюкові більше часу на підготовку до сну, вечір присвятіть тихим, спокійним іграм, а вдень встановіть чіткий режим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JhS5qSObLHA