Як відбілити кухонні рушники.

Світла тканину кухонних рушників дуже швидко брудниться - сліди від підготовлюваної їжі, бризки, відбитки брудних пальців і т.д. Бавовняну тканину непросто відіпрати від стійких органічних забруднень, доведеться спробувати всі методи.
Вам знадобиться
  • - пральний порошок;
  • - відбілюючі засоби;
  • - лимонний сік;
  • - рідина для миття посуду;
  • - борна кислота;
  • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
Замочите плями. Найбільш забруднені місця залийте рідиною-плямовивідником, залиште відмокати на ніч, а вранці виперіть звичайним способом. У пральній машинці встановіть режим з максимально високою температурою. Замочіть рушники в 5 літрах теплої води з додаванням половини склянки прального порошку, 1 столової ложки рідкого відбілюючого кошти і пари ложок рослинного масла - через 2,5 години можете випрати білизну.
2
Використовуйте метод подвійного замочування. У перший раз замочіть рушники в тазику з відбілюючим речовиною. Через 6-8 годин поміняйте воду, сполосніть рушники і замочіть їх на ніч у розчині звичайного прального порошку. Вранці виперіть вручну або в пральній машинці.
3
Видаліть плями за допомогою лимонного соку. Видавіть сік лимона, залийте плями на тканині і покладіть рушника в поліетиленовий пакет. Через 3 години дістаньте рушники та виперіть їх у звичайному мильному розчині. Сильні забруднення зникнуть.
4
Жирні плями обробіть рідиною для миття посуду. Плями від киплячого масла та жиру вважаються трудновиводімиє, а тканина кухонних рушників добре вбирає маслянисті склади. Налийте кілька крапель нерозбавленою рідини для миття посуду прямо на пляму і залиште рушник на деякий час. Потім промийте в теплій воді і виперіть звичайним способом.
5
Прокип'ятіть рушники. Замочіть рушники на 6:00 в хлорвмісних розчині. Потім ретельно виполощіте їх, складіть у велику виварну каструлю, насипте туди трохи порошку і додайте відбілюючий засіб. Кип'ятіть протягом години - рушники стануть білосніжними.
6
Використовуйте борну кислоту. У мильний розчин для замочування додайте пару столових ложок борної кислоти, покладіть туди рушники на дві години. Вичавіть рушники та виперіть в пральній машинці.
7
Скористайтеся нашатирним спиртом. Полийте плями на кухонних рушниках нашатирним спиртом, наполовину розведеним водою. Через 3 години промийте рушники під струменем води і виперіть в мильній воді. Плями від фруктів виведіть за допомогою суміші горілки і гліцерину або оцту. Стійкі плями усувайте над парою - тримайте їх над каструлею з киплячою водою.