Як оглядати квартиру.

Перш ніж вибрати і придбати квартиру, покупцям доводиться розглянути безліч різних варіантів. Перед покупкою квартиру слід ретельно оглянути, щоб надалі не виникло проблем з придбаним житлом.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що вас влаштовує і район, в якому знаходиться квартира, і розташування парковки, магазинів, школи, зупинок громадського транспорту і т.п. Зверніть увагу і на сам будинок: якщо його стіни пописані лайками, на сходах розкидане сміття, а по сусідству живуть люди, які люблять випити, то життя в такому будинку навряд чи буде приємною. Переконавшись, що район і будинок вас влаштовують, приступайте до огляду квартири.
2
Зверніть увагу на планування. Звичайно, в крайніх випадках розташування кімнат можна змінити, деякі стіни прибрати (що не несуть) або, навпаки, звести, проте, все це лише додаткова витрата грошей, часу і сил. Якщо планування квартири здається вам невдалою, не сподівайтеся, що з часом ви до неї звикнете. Краще просто продовжити пошуки.
3
Погляньте на кожну кімнату, оцініть розташування вікон і дверей. Якщо вікна закриті масивними деревами, то брак сонячного світла з часом дасть про себе знати. Якщо в квартирі холодно і темно - можливо, це не кращий варіант, і слід знайти інше житло. Оцініть і стан самих вікон: якщо вони зроблені неякісно або занадто старі, можливо, в квартирі буде дуже холодно взимку. Якщо ви не плануєте ремонтувати квартиру відразу після покупки і ставити нові вікна, то такий варіант буде для вас неприйнятний.
4
Обов'язково зверніть увагу на стан труб, проводки, батарей і т.п. Огляньте їх дуже ретельно, щоб надалі не з'ясувалося, що в квартирі є проблеми з каналізацією або що батареї в ній старі, і їх пора міняти. Зверніть увагу і на стан стін: якщо ви побачите на них грибок, значить, в квартирі постійно панує сильна вогкість, а це загрожує не тільки матеріальними витратами на ремонт, але і проблемами зі здоров'ям.
5
Ретельно перевірте всю сантехніку - труби у ванній кімнаті і в туалеті, стан ванни, унітазу, раковин. Загострити свою увагу на плитці, щоб відразу зорієнтуватися, будете ви її міняти або робити це не обов'язково, кілька років прослужить та, що є. Добре б поговорити з сусідами зверху і знизу на предмет протікання і т.п.
6
Ні в якому разі не оглядайте квартиру занадто швидко! Ви можете не помітити важливі деталі. Не дозволяйте ріелтору підганяти вас і не піддавайтеся на умовляння подивитися кілька квартир протягом пари годин, оскільки в цьому випадку ви напевно заплутаєтеся, втомитеся і не помітите навіть очевидних недоліків.
Для більшості людей вирішення житлового питання є серйозною проблемою. Звичайно, придбати житло за існуючими ринковими цінами може не кожен. Однак у які потребують поліпшення житлових умов категорій громадян існує можливість отримати житло. Коли ви вже подали всі необхідні документи і стали на облік, безумовно, хочеться контролювати просування своєї черзі в списках.
Інструкція
1
Уточніть в адміністрації. Кожна людина маєте повне право на отримання інформації про ваш статус в черзі на житло, у тому числі про порядковий номері. У житловому відділі адміністрації вашого району зобов'язані надати таку інформацію на першу вимогу.
2
Складіть письмове звернення. Його необхідно підготувати у двох примірниках, один з яких, з датою прийняття та підписом залишиться у вас, інший буде розглянуто в житловому відділі.
3
Також ви можете відправити запит про просування вашої черзі поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення. У житловому відділі адміністрації вашого району повинні будуть відправити письмову відповідь не пізніше одного місяця після прийняття вашого звернення.
4
Скористайтеся он-лайн сервісами. Для спрощення системи роботи з черговиками в даний час створені електронні бази, що містять повну інформацію про порядковий номері вашої черзі , і взагалі дозволяють упевнитися, що ваше прізвище зареєстрована в єдиному реєстрі черговиків. До того ж, ви можете перевірити об'єктивність іншої інформації, яка необхідна для отримання квартири: дату постановки на житловий облік, число членів сім'ї та переважне місце проживання.
5
Також ви можете упевнитися, чи вірно вказані дані про площі житла. Наприклад, претендуєте ви на натуральні «метри» або згодні особисто займатися пошуком житла, скориставшись державним житловим сертифікатом. Достатньо лише внести у відповідну форму ваші паспортні дані і система надасть вам відповідь. Бази даних постійно оновлюються.
6
Слід зазначити, що вхід в електронні бази є досить захищеним. На жаль, такі бази сформовані не у всіх регіонах. Тому багато як і раніше змушені звертатися з письмовими запитами особисто або за допомогою відправки листа.