Як порахувати будівельний об'єм будівлі. будівельний об'єм будівлі Як порахувати.

Визначення обсягу будівлі є невід'ємною частиною обчислення вартості споруджуваного проекту. Ці дані заносяться у відомість за підрахунком робіт, яка є головним документом, що визначає кошторисну вартість будівництва в цілому. Операція з підрахунку має певні правила, які слід враховувати, інакше складений документ може вважатися недійсним.
Інструкція
1
Будівельний обсяг наземної частини будівлі з перекриттям горища вимірюється за допомогою множення площі перетину по горизонталі (по зовнішньому обводу будинку, вище цоколя) на повну висоту будівлі, яка вимірюється від рівня чистої підлоги на першому поверсі до самого верху утеплювача на горищному перекритті. При відсутності перекриття множиться вертикальне поперечний переріз на довжину будівлі, яка вимірюється в перпендикулярному напрямку до площі перетину на рівні вище цокольного поверху.
2
Увімкніть будівельний об'єм світлових ліхтарів, які виступають за обрис дахів. Також враховуйте параметри веранди, тамбура, еркера і тих частин будівлі, які збільшують корисну площу. Лоджія не вираховується із загального підрахунку будівлі. Не потрібно вказувати проїзди, портики, а також балкони.
3
Врахуйте масштаб технічних поверхів. Розрахуйте міру мансарди, яка визначається аналогічним множенням горизонтального перерізу на висоту від підлоги до верху горищного перекриття мансарди. Якщо висота має вигини і нерівності, що ускладнюють вимір, то враховуйте середній показник.
4
Визначте обсяг підвалу і напівпідвалу і увімкніть його в загальний показник. Якщо поверхи володіють різною площею, то будівля визначається як сума заходів всіх його частин. Окремо обчислюються частини, що мають різне обрис або конструкцію.
5
Вимірювання по зовнішньому обводу проводиться з урахуванням товщини облицювання й штукатурки. Загальний будівельний об'єм з підвалами або напівпідвалі визначається як сума надземної частини будівлі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0Zo6H1ZWWPQ
Корисна порада
При складанні відомостей про обсяги робіт використовуйте тільки технічні довідники, нормативні та технічні документи. Проводьте підрахунок по вже перевіреним схемами, які дозволяють наочно отримати уявлення про саму систему розрахунків і про послідовність їх виробництва.