Як виростити селера листова.

Селера листовий - унікальний продукт харчування, що володіє лікувальними властивостями. У його листі і коренеплодах містяться найцінніші амінокислоти аспарагін, ефірні масла, мікроелементи, нікотинова кислота, каротин і тирозин. Крім цього селера багатий аскорбіновою кислотою, вітамінами і провитаминами. Виростити така рослина нескладно, головне - дотримуватися простих правил.
Інструкція
1
Підготовка рассадиСемена селери, злегка притискаючи, посадите в грунт. Ємність з посівами накрийте поліетиленовою плівкою або склом і поставте в тепле місце (23-25 ° С). Перші сходи з'являться тільки на 15-20 день, весь цей час стежте, щоб земля була вологою. Поливати її слід через піддон або шляхом обприскування. Як тільки сходи з'являться, помістіть ємність в більш прохолодне місце. Після утворення двох-трьох листочків сіянці прорідити (відстань між сходами 5-6 см).
2
Підготовка ґрунту для висадки розсади на відкритий грунтСельдерей добре виростає на пухкому, супіщаних і легкому грунті із слаболужною або нейтральною реакцією. Грунт заздалегідь підготуйте з осені. Для цього ділянку, на якому буде виростати рослина, перекапайте на глибину 20-30 см. Внесіть в грунт 2-3 кг компосту або перегною. Навесні, перед посадкою, грунт підгодуйте комплексним мінеральним добривом.
3
ПосадкаНа відкритий грунт розсаду висадіть у другій половині травня. Селера - холодостійка овочева культура, що витримує заморозки до -5 ° С. При цьому оптимальна температура для розвитку і росту рослини - 20-23 ° С. При висадці селери найбільш слабкі рослини видаляйте, залишаючи відстань в 20-25 см.
4
ПодкормкаЧерез 2-3 тижні після висадки селери на відкритий грунт зробіть першу підгодівлю, з переважанням калію і фосфору. Другу підгодівлю через 3-4 тижні. Це повинні бути мінеральні та органічні субстрати.
5
ПолівСельдерей - вологолюбна рослина, тому рясно і регулярно поливайте дану культуру, не забуваючи про прополюванні землі.
6
Прибирання урожаяЗелень селери листового зрізайте по мірі необхідності. Її можна засушити або заморозити для подальшого зберігання. Коренеплоди селери прибирайте в вересні. Зберігають їх при температурі 3-5 ° С.
Зверніть увагу
Набагато простіше вирощувати селера в теплицях з насіння, яке висівають у серпні - вересні. Пікірують сіянці за схемою 20х5 см. Режим вирощування передбачає розпушування міжрядь і рясні поливи рослин. Температура вирощування становить 10-25 ° С. Через 20-50 днів після появи сходів рослини підживлюють повним мінеральним добривом.
Корисна порада
Вирощування селери в домашніх умовах. Селера дуже вибагливий до грунті. Для вирощування селери вибирайте родючий грунт. Селері необхідна волога і органічні добрива, крім свіжого навоза.Прежде ніж посіяти, насіння селери необхідно промити в Семена селери рекомендується висівати на відстані 5-6 см. Один від одного. Вирощувати насіння селери необхідно при температурі 18-25С.