Як висаджувати троянду.

Роза - один з найулюбленіших квіток садівників. Щоб кущ виріс красивий і квітучий необхідно правильно посадити саджанець, не забувати про підгодівлі, проводити профілактику і боротьбу з хворобами та шкідниками і грамотно обрізати. Дотримуючи всі правила і рекомендації, пахуче рослина буде радувати вас і ваших близьких.
Інструкція
1
Щеплені пагони троянди висаджуйте у вересні-жовтні. Такі рослини через 10-15 днів утворюють молоді корінці, здатні добре перенести зимові морози. По весні такі троянди рівномірно розвиваються, формуючи сильний кущ. Якщо щеплені троянди ви посадите у весняний період, вони будуть більш примхливі і зажадають більше уваги.
2
Кореневласні троянди придбайте в контейнерах. Найбільш вдалий час для їх перевалки на відкритий грунт - квітень-травень. Перед висадкою обов'язково продезінфікуйте рослина. Для цього 1 столову ложку фундазола розведіть в 10 літрах води. Рослина занурте на 15-20 хвилин в отриманий розчин. Тепер сміливо приступайте до посадки.
3
Якщо саджанці троянди ви придбали пізньої осені, прикопайте їх до весни. Перед цим злегка укоротите стебло і обріжте коріння до 25-30 см. Ця процедура необхідна для утворення на пагонах каллюса, з якого навесні розвинуться міцне коріння.
4
Підготуйте ями для посадки. Якщо земля на ділянці родюча і насипна, ямки викопайте на глибину кореня. Вийнята з них грунт вам не знадобиться, для посипання розарію підготуйте спеціальний грунт. Для цього вам необхідно: 1-2 жменьки суперфосфату, 2 склянки кісткового борошна, 1 відро вивітреної глини, 1 відро піску, 1 відро торфу, 1 відро перегною і 2 відра садової землі. Все це перемішайте.
5
Посадка. На дно ями, викопаної заздалегідь, насипте гірку приготовленої суміші. Втеча троянди опустіть на глибину, на 3-5 см нижче місця щеплення. Акуратно розправте коріння рослини і поступово засипте їх приготовленим субстратом. Ущільните землю руками, щоб стебло щільно тримався в грунті. Рясно полийте саджанець.
6
При посадці кореневласних троянд намагайтеся не зруйнувати кому грунту. Висадку справляєте на 3-5 см глибше, ніж вони перебували в контейнерах. Після цього полийте їх і зробіть підгортання куща.
Багато квітникарі-аматори, ймовірно, стикалися з такою ситуацією, коли отримані ними в букеті троянди були так чудові, що викликали бажання посадити такі ж у себе в саду. Чи можливо посадити троянду з букета?

Так, безумовно. За рідкісним винятком всяку покупну троянду можна «приручити» і дістати до себе в цветнік.Для початку слід звернути увагу на стебло троянди, яку ми будемо пересаджувати. Стебло не повинен бути досить сильно здеревілим, тобто більшу його частину не повинна складати схожа на деревину тверда субстанція. Гнучкі і зелені стебла не підійдуть, хоча не варто брати і зовсім вже твёрдокаменние - з них троянду проростити буде ще труднее.Отрежем частину стебла так, щоб на ньому залишалося дві або три нирки, бажано з листям. Відрізати треба приблизно на сантиметр вище верхньої бруньки і настільки ж нижче нижньої. Верхню частину стебла треба зрізати строго горизонтально і запечатати воском чи парафіном. Нижня ж частина зрізається по гострим кутом, приблизно так, як зазвичай обрізають ніжки квітів перед тим, як поставити в вазу.Лістья, що виходять з нирок, треба обрізати наполовину, щоб зменшити випаровування вологи через них. Тепер треба посадити троянду з букета в грунт.Теперь займемося пересадкою нашого отриманого держака. Підготуємо для цього банку (або інший зручний резервуар) з річковим піском. Якщо такого у вас немає, то можна взяти будь-який інший, тільки ретельно його промити і додати туди грунту. В крайньому випадку можна обійтися і простою водою. Гостро зрізаний кінець держака бажано обробити стимулятором коренеутворення, який неважко купити в будь-якому магазині для квітникарів, після чого він опускається в грунт або воду. Занурювати слід на всю глибину зрізу, так щоб нижня брунька опинилася під водою (або в грунті) .Сверху наш держак треба накрити банкою або пластиковою пляшкою так, щоб можна було здійснювати полив грунту, після чого залишається тільки чекати. Грунт при вирощуванні держака не повинна бути сильно вологою, краще домагатися стану легкої увлажнённості.Когда живці почнуть рости, їх вже можна поступово пересаджувати у відкритий грунт.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y4HRGQdvHrk