Як навчити дитину свідомо ставитися до свого здоров'я.

Зберегти здоров'я дитини - головне завдання батьків. Але як змусити підлітка думати про наслідки свого неправильного способу життя, якщо й самі дорослі не завжди служать позитивним прикладом. А адже почати потрібно саме з себе, тоді і у дітей здоровий спосіб життя увійде в звичку.
Інструкція
1
З самого раннього віку намагайтеся щодо дитини дотримуватися принципів здорового способу життя. Починається це і з загартовування, і з щоденних гігієнічних процедур, і з правильного харчування. Останньому потрібно приділити максимум уваги. Дитина, яка практично з пелюшок вживає лише здорову і правильну їжу, навіть в зрілому віці дотримуватиметься принципів правильного харчування. Зараз же нерідко можна зустріти крихт, які сидячи в колясках, з задоволенням хрумтять сухариками і чіпсами. Як же потім їх переконати в тому, що це шкідливо?
2
Звичайно, всі розмови повинні бути підкріплені власним прикладом. Складно переконати дитину правильно харчуватися, якщо в холодильнику стоїть газировка, а на вечерю - напівфабрикати. Якщо ви і самі робите погрішності в харчуванні, дитина обов'язково буде переймати ваші звички. І так абсолютно у всьому. Якщо ви хочете привчити дитину до спорту, доведіть, що ви й самі багато досягли.
3
До речі, спорт - потужний стимул до здорового способу життя. Спортивний режим увазі серйозні обмеження. Це і ранній підйом з великою кількістю часу для сну, і правильне харчування, а головне - певне мислення. Спортсмени націлені на досягнення результатів, на перемогу, яка може датися тільки шляхом великої роботи. Тренування забирають багато часу, а значить, залишається менше на безцільне хитання з друзями. Адже саме в компаніях друзів відбувається перше знайомство із сигаретою і алкоголем.
4
Деякі батьки вважають, що хай краще дитина познайомиться з алкоголем вдома, і наливають йому трохи за святами. Хоча дитина не повинна бути повноправним учасником дорослих посиденьок раніше 18 років. Щоб не виникало раннього інтересу до алкоголю, в будинку не повинно бути його культу. Намагайтеся не вживати при дитині навіть легкі напої, начебто пива або вина. У підлітка не повинно створюватися враження, що алкоголь є нормою життя.
5
Активне життя неможлива, якщо дитина просиджує годинами перед телевізором або комп'ютером. І ніякі доводи, що це шкідливо, на нього не подіють. Залишається один єдиний вихід - прибрати з дому телевізор і обмежити доступ в інтернет. Ось побачите, як багато вільного часу у вас з'явиться. І проводити його можна з користю. Вечорами краще гуляти на свіжому повітрі, ніж дивитися новини або серіали. А можна проводити час з дитиною, граючи в настільні ігри або читаючи книги. У кожному разі, змусити дитину думати про своє здоров'я, про своє майбутнє можна тільки за вашої активної участі.