Як обнулити струменевий картридж.

При заправці картриджів струменевих принтерів іноді потрібно обнуляти їх значення, інакше при друку головка з картриджем не зрушиться зі свого місця. Для скидання значень чіпа всередині картриджа використовуються спеціальні пристрої - програматори.
Вам знадобиться
  • - картридж принтера;
  • - програматор.
Інструкція
1
Якщо ви перший раз стикаєтеся з такою проблемою, потрібно, щоб ви розуміли те, що будете робити. Всередині деяких картриджів є чіпи, які підраховують обсяг фарби або листів, який витрачається при друку. Грубо кажучи, чіп виконує роль таймера, по закінченню необхідного значення на його циферблаті, друк автоматично блокується.
2
Як правило, чіпи картриджів, які йшли разом з принтером, досить важко обнулити. Вам необхідно придбати аналогічний оригінальному картридж, для якого буде можливим проводити скидання значень. Для виконання цієї операції використовуються програматори. За зовнішнім виглядом цей пристрій має невеликий розмір, приблизно з пару сірникових коробок або трохи більше (залежить від конкретної моделі). З одного боку знаходяться контакти, а з іншого - індикатори, іноді ще присутні деякі кнопки.
3
Наприклад, для картриджів від принтерів Epson порядок дій буде наступний. Відкрийте кришку принтера і витягніть картридж, натиснувши спеціальну кнопку, яка повинна загорітися червоним кольором, тому фарба підійшла до кінця.
4
Візьміть картридж (чорний або кольоровий) в одну руку, в іншій руці повинен знаходитися програматор. Зіставте клеми пристрою обнулення з контактами картриджа, потім натисніть відповідну кнопку. Після включення сигнального індикатора роз'єднаєте обидва пристрої.
5
Таку ж операцію повторіть з рештою картриджами, потім вставте їх назад в лоток друкуючої каретки. Закрийте кришку і ще раз натисніть кнопку, що сигналізує про малу кількість чорнила.
6
Повторіть операцію друку відкритого документа, перевірте показник чорнила через програму драйвера принтера. Якщо чорнило залишилися в тому ж положенні, як і до операції скидання, повторіть процес знову.
Обнулення чіпа принтера HP потрібно для подальшого використання картриджів. Це пов'язано з тим, що їх перезаправка вручну може викликати збій, і надалі друкувальний пристрій не може сприймати картриджі коректно.
Вам знадобиться
  • - чорнило для картриджа;
  • - схема розташування чіпсетів на картриджах;
  • - скотч.
Інструкція
1
Для початку придбайте чорнило, які підходять саме для вашої моделі принтера. Не варто економити на цьому - адже від їх якості залежить довговічність роботи оргтехніки. Точна назва вашого друкувального пристрою можна дізнатися в інструкції до даного приладу.
2
Завантажте з інтернету схему розташування чіпсетів на картриджах. Це можна зробити з офіційного сайту компанії НР. Вона повинна строго відповідати вашій моделі струменевого принтера. В іншому випадку ці дії можуть не допомогти. Також уточніть, чи може вона бути використана для обнулення. Якщо так, тоді дотримуйтесь подальших інструкцій.
3
Керуючись схемою, вийміть ваш картридж з принтера і розташуйте його контактами вгору. Друкуюча головка при цьому повинна бути спрямована до вас. На малюнку буде вказана почерговість чіпсетів. Для початку процесу заклейте скотчем перший з них. Потім вставте картридж в слот і включіть принтер. На екрані монітора ви побачите повідомлення про те, що він не може використовуватися для друку. Проігноруйте інформацію та роздрукуйте пробну сторінку.
4
Знову витягніть картридж і заклейте наступний за рахунком контакт, при цьому вже два з них повинні бути заклеєні. Виконайте ту ж операцію - встановіть картридж в принтер і зробіть друк документа. Після цього витягніть його.
5
Далі відклейте скотч від першого контакту. Знову встановлюєте у відсік картридж і друкуєте пробний екземпляр. Виймаєте його і звільняєте другий контакт від клейкої стрічки. Періодично протирайте їх спиртовими серветками для кращого зіткнення з фазами.
6
У процесі пророблених маніпуляцій чіпсети обнуляються. При установці картриджа назад програмне забезпечення струменевого принтера починає розпізнавати його як повністю заповнений. Такі дії необхідно виконувати при кожній перезаправке картриджів.