Як визначити полярність магніту.

У кожного магніту обов'язково є два полюси, зазвичай звані північним і південним. Якщо у вас є магніт, полюси якого немаркованих, а визначити його полярність все ж потрібно (наприклад, якщо він є деталлю статора електродвигуна. Це можна зробити самому без допомоги приладів.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб визначити полярність немаркованого магніту - скористатися маркованим. Як правило, північний полюс магніту відзначають синьою фарбою, південний, відповідно - червоною. Оскільки однойменні полюси відштовхуються один від одного, а різнойменні притягуються, то достатньо подивитися, який полюс вашого магніту буде відштовхуватися від північного полюса еталонного, щоб визначити, де який.
2
У тих же цілях можна використовувати компас, який, по суті, являє собою магнітну стрілку, вільно обертається на осі. Піднесіть свій магніт до компасу і подивіться, до якого його полюсу притягнеться північний кінець стрілки. Це і буде південний полюс вашого магніту.
3
Якщо у вас немає і компаса, його можна виготовити самостійно, але для цього буде потрібно вміння орієнтуватися на місцевості. Провівши по магніту кілька разів залізною голкою, ви Намагнітити її. Потім, змастивши голку будь-яким маслом, покладіть її на поверхню води, налитої в блюдце. Якщо блюдце досить широке, а поблизу немає сильних магнітів, то стрілка вкаже одним зі своїх кінців на північ. Визначити, де північ, а де південь, можна, наприклад, по сонцю - в північній півкулі воно більшу частину року рухається по південній стороні неба. Після цього можна перевірити полярність вашого магніту тим же способом, що і з звичайним компасом.
4
Лінії силового поля входять в південний полюс магніту і виходять з північного, як би обертаючись по колу. Електричний заряд, який опинився в цьому полі, буде слідувати руху ліній.Насипав трохи цукрової пудри в чисту і суху пластмасову баночку, закрийте її і як слід потрясіть, поки пудра не наелектризується і не почне прилипати до стінок баночки. Так ви отримаєте позитивно заряджену пиль.Положіте магніт на стіл так, щоб його полюса знаходилися в горизонтальному положенні. Магніт від динаміка, наприклад, для цього доведеться поставити на ребро. Потім висипте трохи зарядженої пилу в повітря над магнітом. Пилинки закрутяться уздовж силових ліній.